Західний апеляційний господарський суд відкрив провадження за апеляційною скаргою ТОВ «Костанза» щодо скасування рішення про банкрутство компанії.
23 вересня 2024 року Західний апеляційний господарський суд оприлюднив ухвалу про відкриття провадження за апеляційною скаргою ТОВ «Костанза». Компанія оскаржує ухвалу Господарського суду Івано-Франківської області від 13 серпня 2024 року про відкриття провадження у справі про її банкрутство, пишуть Вікна.
ТОВ «Костанза» подало апеляційну скаргу, в якій просить скасувати ухвалу Господарського суду Івано-Франківської області від 13 серпня 2024 року повністю. Ухвалити нове рішення про відмову ТОВ “Виробниче торгівельне об`єднання “Український національний продукт” у відкритті провадження у справі про банкрутство.
Спочатку суд залишив апеляційну скаргу без руху через несплату повного судового збору. ТОВ «Костанза» мало сплатити 45 420 гривень, але спершу надало докази сплати лише 3028 гривень. Суд надав компанії десять днів для сплати решти 42 392 гривні.
Згідно з останньою ухвалою суду, ТОВ «Костанза» усунуло недоліки апеляційної скарги, сплативши судовий збір у повному обсязі. На підставі цього суд відкрив провадження за апеляційною скаргою.
Передісторія банкрутства
Господарський суд Івано-Франківської області 13 серпня 2024 року відкрив провадження у справі про банкрутство ТОВ «Костанза» за заявою ТОВ “Виробниче торгівельне об`єднання “Український національний продукт” (м. Київ). Суд підтвердив заборгованість «Костанзи» перед цим підприємством у розмірі понад 143,3 млн гривень.
“Борг виник за договором постачання вугілля від 29 грудня 2018 року (тобто це борг від часу, коли теплоелектроцентраль ще перебувала у державній власності)”, – зазначається в судових документах.
Представник ТОВ «Костанза» на суді аргументував, що сума заборгованості для боржника не є критичною, а відкриття провадження може призвести до блокування роботи товариства та зриву опалювального сезону.
Загальна фінансова ситуація
За даними судових реєстрів, загальна сума боргів власника Калуської ТЕЦ перевищує 500 мільйонів гривень. Серед кредиторів «Костанзи» – енергетична компанія “Укренерго», “Львівенергоресурс”, ТОВ “Газорозподільчі мережі України”, ТОВ “Газопостачальна компанія “Нафтогаз Трейдинг”, “Укрвугілля” та інші.
Ситуація з Калуською ТЕЦ
Калуська ТЕЦ не працює з квітня 2024 року. Станом на минулий тиждень місцева влада Калуша не мала інформації щодо готовності ТЕЦ до початку опалювального сезону, зокрема про наявність палива.
Міська влада Калуша висловила занепокоєння можливим зривом опалювального сезону через ситуацію на Калуській ТЕЦ. У зв’язку з цим було направлено звернення до профільних міністерств, обласної влади, Фонду державного майна та народних депутатів.
Наступне засідання суду у справі про банкрутство ТОВ «Костанза» призначено на 21 жовтня 2024 року.