Нагадаємо, у селі Яблунів Косівського району працівники СБУ, поліції та прокуратури викрили рекордну плантацію марихуани, яку вирощували в теплицях. На місці в Яблунові затримали понад два десятки робітників “ферми”.

Їхніх роботодавців-організаторів на місці не виявилося. Підозри оголосили лише трьом, пишуть Версії з посиланням на Фіртку.

Охоронцю, орендарю та агроному Івано-Франківський міський суд обрав міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою терміном 60 діб з можливістю внесення застави в сумі 5 мільйонів 17 тисяч 502 гривні.

Захисник підозрюваного вважає ухвалу необґрунтованою, незаконною та такою, що передбачає скасування.

За його словами, не враховано те, що підозрюваний притягується до кримінальної відповідальності вперше, на його утриманні перебуває малолітня дитина та літня матір.

«Я вважаю, що суду не було надано наявності та обґрунтованості доказів. Однієї підозри мало для обрання такого суворого заходу. Крім того, в ухвалі суд не навів мотивів та підстав, чому під м’ягшим заходом підозрюваний не буде виконувати поставлених обов`язків», – каже захисник.

«Прошу вибрати мені інший запобіжний захід. Буду виконувати все, що просить поліція та прокуратора. Я нічого такого не робив з того, що пише у підозрі», – каже підозрюваний.

Прокурор вважаєш, що даний запобіжний захід є виправданий, оскільки, запобігає ризикам – переховуванню від слідства, уникнення відповідальності, тиску на підозрюваних.

«Суду надані всі докази. На даному етапі слідства можна вважати, що особа причетна до злочину. Особу затримано безпосередньо на місці злочину. Він був фактично відповідальний за охорону та технічні процеси», – каже прокурор.

Захисник просить запобіжний захід у вигляді домашнього арешту.

«Прошу підтримати клопотання. В мене мама після операції, мала дитина. Буду робити все, що буде сказано», – додав підозрюваний.

У свою чергу прокурор просить залишити ухвалу без змін.

Суд ухвалив: апеляційну скаргу залишити без задоволення. Підозрюваний залишається під вартою без змін до 9 листопада 2019 року.


Нагадаємо, мова йде про найбільшу плантацію коноплі в історії Прикарпаття: це 4 гектари – 3 га вже засаджені, а 1 га підготовлений до посіву; 100 тисяч кущів; 0,5 тонни готової продукції. Оціночна вартість цього всього не менше 50 млн євро.

Теплиці, в яких вирощували марихуану, належать ППФ «Явсон», але були передані в оренду.

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!