Про це пишуть Версії з посиланням на dt.

Австралійські археологи заявили про те, що одна з найвідоміших вавілонських глиняних табличок містить у собі аналог сучасної тригонометричної таблиці. Висновки дослідників опубліковані в журналі Historia Mathematica.

Табличку, відому під назвою Plimpton 322, виявили на початку ХХ століття на території сучасного Іраку. Більше ста років її призначення залишалося загадкою.

Табличка датована періодом від 1822 до 1762 року до н. е. Більш ранні дослідження показали, що на ній зображені числа в чотири стовпця. Було прийнято вважати, що табличка служила або “зошитом” учневі, або “шпаргалкою” вчителю, що перевіряв рішення рівнянь.

Тепер же дослідники заявили про те, що абличка містить список піфагорових трійок — наборів з трьох натуральних чисел, що задовольняють рівнянню a2 + b2 = c2. В найвідомішу з таких трійок входять числа 3, 4 і 5. Це співвідношення ще до Піфагора використовувалося для побудови прямих кутів.

Лівий край таблички не зберігся. Вчені припускають, що спочатку вона складалася з шести стовпців чисел і 38 рядків. Таблиця містить відносно великі числа: наприклад, першу збережену трійку утворюють числа 119, 120 і 169.

На думку дослідників, цей список чисел виконував роль сучасних тригонометричних таблиць. Він дозволяв обчислювати невідомі відстані на основі наявних даних — його могли використовувати для проведення меж земельних ділянок і будівництва масштабних споруд. Примітно, що автор таблиці не використовував при розрахунках поняття кута — замість цього він враховував співвідношення довжин сторін трикутника.