Археологи нашли доказательства события, описанного в Библии

Під час розкопок на горі Сіон в Єрусалимі археологи знайшли докази вавилонського завоювання міста, яке описано в Біблії. Про це повідомляє CNN.

Важливу знахідку вдалося зробити вченим з Університету Північна Кароліна в Шарлотт. Вони виявили на місці передбачуваної облоги залишки попелу, наконечники стріл, биті горщики і лампи. Також археологи виявили золоті прикраси.

За словами співзасновника археологічного проекту “Гора Сіон” Шимона Гібсона, ювелірні прикраси свідчать про наявність в цьому регіоні багатих верств населення, що відповідає біблійним описам Єрусалиму до його завоювання в 587-586 рр. до н.е.

Археолог наголосив, що прикраси є рідкісною знахідкою на конфліктних ділянках, так як воїни зазвичай грабували і забирали здобуте з собою.

“Це явна ознака багатства жителів міста під час облоги”, – заявив Гібсон.

Також знайдені наконечники стріл, відомі як скіфські, широко використовувалися в 6-7 століттях до н.е., в тому числі і вавилонськими воїнами.

“Це свідчення вказує на історичне завоювання міста Вавилоном, тому що єдине велике руйнування, яке ми маємо в Єрусалимі за цей період – це завоювання 587/586 до н.е.”, – сказав Гібсон.

“Дуже цікаво знайти матеріальний доказ історичної події, особливо такого важливого, як вавилонська облога Єрусалиму”, – додав один з директорів проекту Рафі Льюїс.

Вважається, що неовавилонский цар Навуходоносор II під час облоги зруйнував місто дощенту. Також був зруйнований і храм царя Соломона, як розповідається у Другій Книзі Царств Старого Завіту. До сих пір цей день, серед православних євреїв, шанується як День жалоби, Дев’яте ава.