Архітектор порівняв кількість церков у Франківську з містами Європи (ТАБЛИЦЯ)

Своє дослідження франківець оприлюднив у мережі Фейсбук.

“Спробував порахувати, чи багато в Івано-Франківську церков. Бо частина містян каже, що мало, а частина, — що забагато. Порахував і порівняв з подібними за населенням і розміром містами Європи”, – пише Назаренко.

Як виявилося, середня кількість культових споруд на 50 тис. мешканців європейських міст — 14. Кількість церков на 50 тис. мешканців у Франківську — 13. Він додав, дослідження проводив ще у серпні поточного року, тому станом на сьогодні цифри можуть відрізнятися, пишуть Версії з посиланням на Галку.

Архітектор також пояснив, як саме проводив підрахунки:

1) знайшов список всіх міст Європи, відсортував за кількістю населення;
2) відібрав усі міста з населенням, близьким до населення Івано-Франківська;
3) з них відібрав міста з подібною до Івано-Франківської щільності населення;
4) скриптами в open street map підрахував кількість об’єктів з атрибутом “place_of_worship” (культова споруда) в кожному місті.

У коментарях франківці зазначили, архітектура церков у Європі дещо відрізняється від тих, які будують в Івано-Франківську.

“Якби почали будувати сучасні церкви, то я, хоч і не віруючий, скидався б на їхнє будівництво, бо розумію, що хоч я і не релігійний, але регіон релігійний і від цього не втечеш, це навіть можна зробити фішкою. Наприклад якщо б в Франківську була, як мінімум, одна найсучасніша, найкрутіша за архітектурою в Україні, чи ще краще в Європі церква – я б цим пишався”, – пише Vasyl Goshovsky.

“У нас церкви збудували за 10-15 років, а там здебільшого це пам’ятки архітектури. То різні речі. Але певно попит породжує пропозицію”, – вважає Alexander Zinin.

“Скажемо, є така мінімальна різниця між цими церквами в Дербі і Франківську”, – коментує Jur Prysiažniuk, додаючи фото порівняння церков.