Сергій Васильєв

 Сергій Васильєв

У Міській бібліотеці в Празі відбулася презентація оригінального фотоальбому “Між вами. Українці, якими ви їх не знаєте”, що репрезентує 30 успішних вихідців з України, які роблять кар’єру у Чеській Республіці, руйнуючи стереотип про “некваліфікованого” українського заробітчанина. Автор текстів цього видання – журналістка, письменниця, колишня львів’янка Олена Лань, пишуть Версії з посиланням на Вікна.

Серед відомих українців Чехії – аріхтектор родом із Калуша Сергій Васильєв.

Закінчив Київський національний університет будівництва i архітектури. В Чехії від 1993 року. Співпрацював із такими потужними будівельними компаніями, як німецькі «Haas Fertigbau» та «Hoco Bauelemente». Роботи Сергія Васильєва друкувалися в журналах «Moderní byt» та «Top Class», неодноразово отримували призи «Читацьких симпатій» у конкурсі «Дім року» журналу «Dům & byt», а торговельно-сервісний центр «Yamaha» в Піску, збудований за його проектом, переміг у конкурсі «PRESTA» – «Престижна будівля південної Чехії 2006-2008». Проявив себе архітектор і в реконструкціях. Саме він керував відбудовою замку Берхтолд XIX ст. у селі Куніце біля Праги та переобладнанням історичної конюшні в «Костельний шинок» в ареалі Бженовського костелу X ст. у Празі.

У вільний час Сергій Васильєв грає в гурті з друзями на бас-гітарі, малює графіку та акварелі, відвідує театри, зокрема обожнювану оперу. Сергій Васильєв розповідає:

“60 відсотків моєї роботи – проектування приватних будинків. У виборі будівельних матеріалів сучасний чех є швидше консерватором, зате поступово стає модерністом щодо вигляду свого дому. Його приваблюють ламані геометричні форми. Сьогодні важко говорити про національні традиції в архітектурі, світ занадто космополітичний. Мені подобаються чисті лінії шведських будинків… Те, як конструктивно вирішують питання надлишку емоцій в Італії… Як вписують будівлі в ландшафт у Швейцарії та Австрії… Але і чехам є чим пишатися. У них сильні традиції кубізму та мінімалізму, які зараз знов у грі. Охоче беруся і за незвичні проекти. Наразі працюю над будинком з європейського еквіваленту традиційного українського “саману” – суміші соломи з глиною, який постане у Карлових Варах”.

Улюблений куточок Чехії – район Новий світ у празьких Градчанах.