news-image: В Івано-Франківську зібрались близько 100 архітекторів зі Східної та Західної України

 За словами організатора заходу Лариси Здоренко, такі презентації відбуваються вже 4 роки поспіль. Сьогодні відбувається шоста поїздка архітекторів. Презентації проходили у Львові, Чернівцях, Дніпропетровську, раніше – у Криму. А до Івано-Франківська завітали вперше.

Архітектори презентують вже реалізовані власні проекти, ознайомлюючи таким чином присутніх зі своїми містами.

“Ціллю такого заходу є об’єднання архітектурної спільноти. Кожен архітектор постійно зайнятий своєю справою і навіть не має часу, щоб кудись виїхати. Коли вони презентують свої проекти, вони починають спілкуватися на своєму рівні і налагоджують контакти”, – розповіла Лариса Здоренко.

40 архітекторів приїхали з інших міст і близько 60 місцевих відвідали захід. У подальшому організатори запрошуватимуть на такі заходи і франківських архітекторів. Наступною планується зустріч у Полтаві, в Молдові та в Грузії.

Олександр Беценко, архітектор з Дніпропетровська, бере участь у таких поїздках до інших регіонів країни вже шостий раз.

“Це краще розуміння країни через архітектуру регіону, через її історію, через сучасну архітектуру. В усіх відношеннях це дуже цікаві поїздки”, – розповів Олександр.

Для гостей міста вчора організували екскурсію середмістям, під час якої вони мали нагоду оцінити архітектуру Івано-Франківська.

“Чудове сонячне місто, чудовий громадський простір. Звісно, ми з колегами спілкувались після екскурсії і прийшли до спільної думки, що, на жаль, в період незалежності не найкращі приклади були реалізовані у вашому місті. На мій погляд, це відіграло не найкращу роль. Але передумови міста чудові і можна деякі речі підправити і покращити”, – зазначив дніпропетровський архітектор.