Переселенці з Херсонщини, яким пощастило вирватися з окупації, нині годують франківців своїми смаколиками. Після двох місяців у ворожій облозі сім’я із трьох поколінь жінок виїхала з Голої Пристані на Прикарпаття. Оговтавшись від пережитого, вони наважились відкрити невеличку крамничку з домашніми смаколиками. Яка херсонська коронна страва найбільше смакує прикарпатцям?
Кілька днів тому Людмила відзначила свій 75-й День народження. Про те, що святкувати доведеться за тисячу кілометрів від рідної домівки ще пів року тому жінка і подумати не могла. Вона, її дочка Ольга та внучка Катерина з Голої Пристані. Бої там точилися за 10 кілометрів від їхньої оселі. Під постійними обстрілами жінки жили до квітня, аж поки до їхньої домівки не увійшли окупанти та не почали нишпорити. Лише тоді пані Людмила з донько наважились на евакуацію. Жінки проїхали сім блок-постів. Їхали нині відомим на всю Україну Антонівським мостом. Це був єдиний шлях, аби вибратися з окупації пишуть Версії з посиланням на Вікна-новини.
«Коли проїжджаємо дорогою і бачиш всі ці погорівші машини – це дуже страшно. Коли ми доїхали вже до наших постів – це не передати словами. Ми набрали консервації і на кожному пості видавали хліб, консерви, тушонки їм давали. Вони були раді і казали не переживати, бо скоро Херсон буде звільнено!», – розповідає Людмила Масальова, переселенка.
На Франківщині зупинились у родичів і не відривались від новин. Аби відволікти від хвилювань, онука запропонувала бабусі. Колишній шеф-кухарці започаткувати власну справу.
Далі із крамничкою допомогли знайомі Катерини. За оренду поки що не беруть ані копійки. Асортимент різний: вареники, голубці, пельмені з усілякими начинками, млинці та сирники. Родзинка сімейного бізнесу – херсонські рибні котлети.
Допоможіть добровільним внеском українським журналістам
Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!