Вчені заявили про те, що загадкова планета Х, яка, імовірно, знаходиться за орбітою Плутона, не була захоплена з міжзоряного простору, як вважають деякі вчені, а була сформована в Сонячній системі, пишуть Версії з посиланням на dt.

У ході дослідження вчені змоделювали сценарій, при якому одна з зірок, які оточували Сонце 4,5 мільярда років назад, могла “втратити” новонароджену планету. В результаті було встановлено, що ймовірність уловлювання зіркою об’єкта планетарної маси насправді не залежить від загальної маси області зореутворення. Інакше кажучи, щільність розташування молодих зірок не підвищувала шанси на те, що одна з них вловить чужу планету з далекою і нестійкою орбітою. Зате на це впливав внутрішній рух самої групи зірок, наприклад, розширення при порівняно невеликій щільності розташування значно збільшувало частоту таких подій в моделі.

“Обмін” планетами може зачіпати не більше 1-6 %. На думку вчених, у випадку справжнього Сонця реалізація такого сценарію в минулому виглядає майже неймовірним.

Це означає, що дев’ята планета це планета-“сирота”, яка пролітала повз і була захоплена гравітацією Сонця, або ж вона сформувалася безпосередньо в Сонячній системі.