Астрономи з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі виявили кілька загадкових об’єктів, які розташовуються біля надмасивної чорної діри в центрі Чумацького Шляху, пишуть Версії з посиланням на dt.

Дослідники віднесли їх до класу пилових зоряних об’єктів: структури виглядають як хмари газу, але поводять себе як зірки.

У ході дослідження вчені проаналізували дані, які були отримані за допомогою інфрачервоного спектрографа OSIRIS, який встановлений на телескопі в Обсерваторії Кека. Дослідники помітили кілька об’єктів, які виглядають як газові хмари, але, на відміну від останніх, витримують гравітаційний вплив з боку чорної діри.

На думку вчених, вони відносяться до класу G-об’єктів, які являють собою зірки? що роздулися, зовнішні шари атмосфери яких притягуються ядром галактики кожен раз, коли ті наближаються до горизонту подій. Ядро зірок має достатню масу, щоб чинити опір приливним силам.

Вчені вважають, що ці небесні тіла утворюються в результаті злиття зірок, що знаходяться у складі бінарної системи. Це може відбуватися через гравітацію надмасивної чорної діри, яка робить орбіти подвійних зірок нестабільними. Після злиття G-об’єкт, що виник, залишається роздутим протягом мільйонів років, перш ніж стане звичайною зіркою.

До цього моменту вченим було відомо всього два подібних об’єкта. На думку дослідників, виявлені структури відносяться до G-об’єктів, оскільки мають схожі властивості.