Крім роботи, вона готує обіди, стежить за будинком, виховує дітей і при цьому примудряється залишатися ніжною і чуйною жінкою.

Знайомтеся: Наталія Кулик, багатодітна мати, апаратник цеху нейтралізації і очищення промислових стічних вод ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ». До слова, на цій посаді Наталія працює вже 19 років, відколи працевлаштувалася на підприємство, пишуть Версії з посиланням на“Нафтохімік-Калуш”.

Наталія Кулик розповідає, що старшій дочці Софії — 22 роки, вона працює у Берліні. 15-річна Мартуся вчиться у Калуському політехнічному коледжі. Середня дитина — тринадцятирічний Олександр, учень 7 класу ЗОШ №6. Даринка, якій 8 років, навчається у цій же школі в другому класі, а найменша Яринка, якій у червні виповниться лише 3 роки, ходить у дитячий садок.

І Наталія, і її чоловік — з багатодітних родин. Калушанка ділиться:

“…тому рішення, що в нашій родині теж буде багато дітей якось прийшло само собою. У моєї мами було восьмеро дітей, а в батьків чоловіка — п’ятеро. Нам не звикати до шуму та гаму, бо ми самі в ньому виросли… Всі дітки у нас бажані й кохані. Діти не те, чого слід боятися і намагатися уникнути, а навпаки, те, що приносить щастя, сенс і повноту життя”.

Універсальних правил виховання і чарівних засобів немає, адже кожна дитина індивідуальна, зізнається Наталія:

“Ми постійно перебуваємо в русі і готові до несподіванок. Загалом я завжди намагаюся в усьому бачити позитив, тоді й будь-які проблеми легше вирішити.

Моя мама стала вдовою у 33 роки і самостійно виховувала восьмеро дітей. Старші діти допомагали їй з молодшими і ми з повагою та розумінням ставилися один до одного. До речі, тісний зв’язок підтримуємо й зараз. Цьому навчаю і своїх дітей”.

Коли Наталія після останнього декрету повернулася на роботу, то Яринці було всього сім місяців, відтак старші діти взяли на себе чимало обов’язків. Калушанка гордиться дітьми:

“У нас ще є двоє котів, але коли я приходжу з роботи, то вдома все прибрано, поскладано, найменші діти нагодовані та ін. Старші діти самостійно розподіляють між собою обов’язки. Поки Мартуся сидить з дітьми, Сашко може погуляти, а потім навпаки…”.

Своє завдання багатодітна мама бачить у тому, щоб створити відповідну атмосферу у сім’ї. Зокрема, хоче, щоб кожна дитина зрозуміла цінність своєї домівки, своєї сім’ї, усвідомлювала свою роль в житті родини, як єдиного організму.

Чоловік Наталії працює екскаваторником на підприємстві «Goodvalley Україна».

Наталія радить цінувати життя:

“Моя порада проста: цінуйте життя. Перед сном подумайте, що хорошого було сьогодні. Я завжди дякую Богові за те, що я та члени моєї сім’ї живі та здорові, що в мене стільки дітей, за чудесного і надійного чоловіка… Почніть шукати, що ж сьогодні було добре, і тоді світ розквітне перед вами величезною кількістю барв!

Подивіться на своє материнство з іншого боку. Якщо ви прибираєте розкидані іграшки, не ремствуйте, що «ось знову, скільки можна», а подумайте про те, що «слава Богу, що моя дитина може розкидати іграшки, може гратися ними», адже не всім дітям це дано”.

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!