У Калуші хтось труїть собак невідомою речовиною. ФОТОФАКТ

Собака довго мучився у конвульсіях | Фото: Наталії Ільків

 — Це сталося у скверику, що між вул.. Винниченка та Підвальною, — розповідає Наталія Ільків. — І це — не вперше. У цьому сквері, ще кілька років тому, милосердні мешканці спорудили собачі будки для бездомних цуценят. Тварини якийсь час там жили, люди їх доглядали, лікували, проводили ветеринарне обслуговування із метою недопущення їх розмноження. Однак, одного дня невідомі спалили ці будки. В одній із них спало цуценя, яке не змогло порятуватися від вогню і згоріло живцем. Торік хтось отруїв у цьому сквері бездомну собаку. А нещодавно така ж варварська розправа сталася зі ще одним молодим псом. Собака півтори години жахливо мучився у конвульсіях. Потім — помер.

Наталія Ільків каже: він нервового стресу не могла відійти ще й наступного дня.

Мешканці викликали міліцію, але правоохоронці не приїхали. Тоді Наталія Ільків поїхала в управління житлово-комунального господарства. Річ у тім, що у місті працювала команда волонтерів міжнародної організації «4 лапи», які безкоштовно стерилізували безпритульних тварин. Однак, люди, котрі достеменно не володіли інформацією, почали говорити про те, що відбувається кампанія зі знищення безпритульних тварин.

Зі слів Наталії Ільків, вона зустрілася із волонтерами «4-х лап», і вони їй пояснили: собаку можна було б урятувати, якби вчасно надати медичну допомогу.

Як повідомляли «Вікна», нещодавно мешканці Коломиї знайшли близько десятка мертвих собак. Всі вони отруєні невідомою речовиною. Більшість тварин, кажуть люди були стерилізовані, тому жодної небезпеки для перехожих не несли.