рекламалевада липки ярковиця купити квартири Івано-Франківськ

Бійці прикарпатської ТрО заспівали колядки у Гуляйполі (фото + відео)

реклама

Бійці 102-ї бригади ТрО, які боронять підступи до Гуляйполя, завітали в пункт незламності, аби привітати місцевих мешканців з прийдешнім Різдвом Христовим.

Журналісти Укрінформу побували в прифронтовому місті на Запоріжжі й долучилися до створення святкового настрою, наскільки це можливо в умовах війни – привезли ялинку, гірлянди та солодощі.

МУЗИКАНТИ, ЩО СТАЛИ ВІЙСЬКОВИМИ

«Тепер ми знаємо, хто є братами. В домівках наших нині сумують, бо щедрівочок наших не чують. Прийшла нечистая вражая сила, забрала батька, забрала сина… Ми не пробачимо і всіх накажемо. Хто йде з війною, той в землю ляже», – заспівали військові.

Бійці побажали гуляйпільцям здоровʼя та миру.

«Наш батальйон другий рік поспіль колядує. Це наша традиція і ми хочемо аби вона була з нами. Це така частинка дому, який ми згадуємо», – говорить заступник командира батальйону Олег («Синоптик»).

Він додав, ідея заспівати колядки належить одному з бійців бригади.

В Гуляйполі сьогодні працює один пункт незламності. Він відкрився 8 місяців тому. Тут можна випрати речі, випити гарячого чаю, зарядити телефон та ліхтарі, подивитися телевізор, прийняти душ, отримати гуманітарну допомогу та просто поспілкуватись одне з одним.

“Ми щасливі, що бачимо людей. Ми їх захищаємо. В місті 1800 людей лишилось. Люди нам завжди раді, а ми – їм”, – говорить військовий на ім’я Тарас.

Він – професійний музикант, сьогодні грав на сопілці, хоча в цивільному житті його інструментом була труба.

“Ми всі маємо професійну музичну освіту. Я, наприклад, закінчив училище, граю на трубі. За кордоном 8 років гастролював, всю Європу об’їздив з оркестром. Приїхав 19 лютого 2022 року додому. Суто випадково. За кілька днів почалась війна. 2 дні ми з дружиною поговорили про все і я пішов до військкомату”, – розповів Тарас.

Він сам родом з Івано-Франківської області. Говорить, що вдома на Святвечір не прийнято ходити по хатах.

“Колядуємо вдома з родиною. А наступного дня вже ходимо по сусідах, родинах”, – каже він.

Цього року його донечка колядувала для татка телефоном. Вдома військовий крайній раз був у жовтні. Говорить, що скучив за родиною і музикою.

“Я звик грати. Мені дуже не вистачає музики. Граю, коли можна. Маю сопілку, губну гармошку”, – поділився Тарас.

ХАОТИЧНИЙ ОБСТРІЛ ГУЛЯЙПОЛЯ

Солістом у військовому “гурті” став 29-річний боєць Назар. Він також є музикантом. Більше того, разом з гуртом брав участь у пісенному шоу “Х-фактор”. Це було ще у 2019 році. Щоправда, тоді вони не пройшли відбірковий кастинг.

“Гурт існував до повномасштабного вторгнення. Точніше, в нас була вокальна формація «Ньюфран». До війни робив кар’єру музиканта. Музика назавжди залишиться в моєму житті. Я музикант, я це відчуваю. Але побачимо, що буде після війни”, – говорить він.

Боєць розповідає, що Гуляйполе дуже сильно побите. Ворог лупить переважно навмання і тому дуже багато місцевих постраждало за цей час.

“Люди не хочуть виїжджати, бо то їхній дім. Ми вже півтора року боронимо підступи Гуляйполя. Важче з тієї точки зору, що хлопці просто психологічно втомилися. Ми фактично від самого початку на цьому напрямку, відтоді, як 58-ма бригада вибила орків. Ведемо активну оборону. З регулярною періодичністю орки пробують лізти на нас, ми їх відбиваємо. Стараємось принаймні”, – розповів Назар.

Вчора побратими зібралися на Святу вечерю, а 25 грудня – на Різдво, хотіли привітати людей. Чимало тих, хто прийшов до пункту незламності, не змогли стримати сліз.

ПИТИ ДОЩОВУ ВОДУ ТА РАДІТИ ЛІХТАРЮ

Попри Святвечір, ворог обстріляв Гуляйполе з “Градів”. Люди розповідали про величезні воронки, що залишились на місці влучань.

“Слава богу, що у землю влучило. Підвали – наше спасіння”, – ділиться 82-річна пані Мирослава. Попри свій поважний вік, жінка досі працює, вона – лікар-інфекціоніст.

Нещодавно у неї померла сестра, за якою пані Мирослава доглядала. Каже, що тоді не залишала сестру і під час обстрілів не ховалась. Мовляв, буде як буде.

Тепер вона живе сама, її будинок пошкоджено, немає вікон, але виїжджати з рідного Гуляйполя не буде.

Разом з батьками в пункт незламності прийшла і 46-річна Ілона. Жінка більше ніж півроку жила на Західній Україні, але не витримала і повернулась додому.

“Повернулась, бо неможливо ніде бути, крім дому. Мої батьки тут, вони не виїжджали. Тож живемо разом. Весною ми садили город, поорали і такі раді були, що ми вдома. Раніше, ми жили раніше як всі: газ був, чисту воду купували, а зараз ми п’ємо дощову. Дощовою водою й купаємось. Вже звикли до цього. Нам головне, аби не стріляли… Оці приходи – то страшне: земля здригається, плаче від цього всього. Світла немає, але нам подарували ліхтарі, які заряджаються від сонячної батареї, і це найдорожче нині, що в нас є. Газу немає, але ми заготовляли палички, дрова. Все “Градами” посічено і ми збирали. Навіть хризантемами й розами топили. Таке щастя, коли в хаті натопиш, лежиш – і груба гаряча, і ти кажеш: “Слава богу, що ти вдома”. Це найкраще”, – говорить жінка, витираючи сльози.

Люди дуже скучили за спокоєм. Кажуть: війна навчила їх молитись і цінувати прості речі.

На Різдво в Гуляйполі була казкова погода: йшов сніг, а небо було “важке” і сіре. Але саме така погода нині є найбезпечніша, бо ворог не може піднімати в небо свої дрони, а це значить, що й обстрілів у такий день трошки менше.

Ольга Звонарьова Фото Дмитро Смольєнка

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Ще новини

Чиновницю міськради оштрафували за переправлення людей через кордон

Чиновницю міськради оштрафували за переправлення людей через кордон

Івано-Франківський міський суд виніс вирок у справі про незаконне переправлення через кордон трьох громадян України, яке організувала головна спеціалістка відділу правової та кадрової роботи управління економічної політики департаменту благоустрою Івано-Франківської…

ПЕРЕГЛЯНУТИ
Рак шийки матки: на Верховинщині впроваджують масштабну профілактику

Рак шийки матки: на Верховинщині впроваджують масштабну профілактику

На Верховинщині відбулася третя консультативна зустріч медичних фахівців та представників влади, присвячена питанням профілактики раку шийки матки та впровадженню комплексної програми вакцинації від вірусу папіломи людини серед населення гірських районів.

ПЕРЕГЛЯНУТИ

Калуські фігуристки здобули сім медалей на всеукраїнських змаганнях

Юні фігуристки з Калуша вибороли п’ять золотих, одну срібну та одну бронзову медаль на П’ятому етапі Всеукраїнських змагань, які проходили в Одесі з 18 по 21 лютого.

ПЕРЕГЛЯНУТИ