Зміну назви села ініціювали його жителі. За відповідний проект рішення спочатку проголосувала обласна рада, а 23 травня за прийняття проекту постанови № 6358 проголосувало 228 депутатів Верховної Ради. Цієї кількості голосів вистачило, щоб повернути населеному пункту його історичну назву, пишуть Версії.

Село було засноване ще в XIV ст. Офіційна назва походить від назви дерева. Справді, внизу, нижче Будинку культури, був дубовий лісочок із надзвичайно високими дубами. Ці дуби слугували як вежі для спостереження.

Як повідомили в Комітеті з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування дане рішення підтримане територіальною громадою на загальних зборах, погоджено відповідно до законодавства, розглянуто і схвалено Далешівською сільською, Городенківською районною та Івано-Франківською обласною радами.

За інформацією Центрального державного архіву України (м. Львів), найдавнішу згадку про село Дубки в межах території сучасного села Дубка виявлено у книзі Галицького земського суду за 1435-1456 рр.

Інститут української мови НАН України підтримав перейменування села Дубка на село Дубки, вказуючи, що назва «Дубка» на позначення даного населеного пункту з’явилася лише у 1946 році. До цього часу село називалося Дубки, про що свідчать історичні джерела.