27 березня 2011 року відбулася інтронізація нового глави Української греко-католицької церкви Святослава Шевчука. За 13 років свого служіння на цій посаді Блаженніший Святослав показав себе як мудрий духовний лідер, відкритий до діалогу та змін. Розповідаємо про його шлях у церкві та найважливіші рішення на чолі УГКЦ.
27 березня виповнюється 13 років з дня інтронізації Блаженнішого Святослава Шевчука на посаду глави Української греко-католицької церкви (УГКЦ). Урочиста церемонія відбулася у 2011 році в Патріаршому соборі Воскресіння Христового у Києві. На той момент Святославу Шевчуку було лише 40 років, що зробило його наймолодшим єпископом УГКЦ та одним з наймолодших католицьких архиєреїв у світі, пишуть Версії з посиланням на Еспресо.
Шлях Шевчука до статусу глави церкви розпочався ще в дитинстві. Народжений у музичній родині, він з юних років долучався до церковного життя, яке в радянські часи було в підпіллі. Після навчання в духовних семінаріях України та закордоном, Святослав Шевчук у 1994 році прийняв священичий сан. Згодом він здобув докторський ступінь з богослов’я в Папському університеті в Римі. Повернувшись до України, викладав у Львівській духовній семінарії, а також був особистим секретарем тодішнього глави УГКЦ Любомира Гузара.
За 13 років предстоятельства Блаженнішого Святослава в УГКЦ відбулося чимало знакових подій:
- Перенесення головного собору УГКЦ зі Львова до Києва та освячення Патріаршого собору Воскресіння Христового у 2013 році.
- Підтримка Революції Гідності та рішуче засудження російської агресії, починаючи з 2014 року.
- Заклик до єднання християн та діалог з Православною Церквою України щодо майбутнього об’єднання.
- Реформа церковного календаря – спільне з ПЦУ святкування Різдва 25 грудня.
Окрім цього, Блаженніший Святослав відомий своїми прогресивними поглядами. Під час пандемії він закликав вірян молитися вдома, а зараз наголошує, що сучасна Церква не повинна гнатися за рейтингами, а дбати про суспільне благо.
Лідерство Святослава Шевчука допомогло УГКЦ зміцнити свої позиції та авторитет в Україні. Згідно опитувань, понад 60% українців довіряють Церкві як інституції. Тож 12-річчя інтронізації Глави УГКЦ – привід не лише згадати його досягнення, але й поміркувати над роллю Церкви в сучасному українському суспільстві.
Допоможіть добровільним внеском українським журналістам
Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!