Близько 500 прикарпатців планують відправити на збори резервістів

Про це йшла мова 14 серпня на брифінгу в обласному військовому комісаріаті.

Особливістю таких зборів є те, що вперше до зборів будуть долучатися військовозобов’зані оперативного резерву №2. Це пов’язано з потребою вишколу тих, в кого немає бойового досвіду. Про це пишуть Версії з посиланням на Галку.

Спочатку року резервісти області виїжджали на збори близько десяти разів.

Нагадаємо, на відміну від військовозобов’язаних, резервісти проходять службу у військовому резерві добровільно, на підставі уладеного з ними контракту. Їх залучають до всіх значних заходів з бойової підготовки, раз на рік вони беруть участь у зборах за що отримують грошове забезпечення, а роботодавці одержують компенсації від держави.

Проте зараз діє тимчасова норма закону – до оперативного резерву зараховують в обов’язковому порядку. Це стосується під час особливого періоду  тих, хто був звільнений зі строкової військової служби, служби за призовом під час мобілізації, якщо вони придатні за станом здоров’я. А після закінчення особливого періоду вони можуть стати резервістами за контрактом.

Якщо буде оголошена загальна чи часткова мобілізація, резервісти мають протягом 24 годин з’явитися до своєї військової частини.