Спочатку мешканці провели пікет під стінами обласної поліції з вимогою зареєструвати кримінальне провадження, пізніше – пішли до міської влади. Мер став на бік протестувальників. Відтак франківці поїхали до гаражного кооперативу, щоб розблокувати проїзд до своїх гаражів. Мер пообіцяв, що направить з гаражниками представників Муніципальної інспекції Добродій задля забезпечення порядку, пишуть Версії.

Чимало людей зібралося біля перекритого в’їзду до гаражного кооперативу «Соколи» в Івано-Франківську. Проїзд, на який є дозвіл комісії з безпеки руху Івано-Франківської міської ради, залишається заблокованим. Спочатку там «нові власники» поклали бетонні блоки, пізніше – бетонний паркан. Сьогодні ж огорожу «підсилили» ще двома автівками.

«Гаражний кооператив «Соколи» звернувся до міської влади з проханням виконати рішення комісії з безпеки руху по розблокуванню проїзду. Ми зараз складаємо акт обстеження. Є схема заїзду-виїзду, згідно з якою до цієї земельної ділянки повинні бути як мінімум два заїзди. Зараз будемо робити припис про розблокування проїзду. Якщо припис не буде виконано підемо далі по процедурі», – відзначив перший заступник міського голови Івано-Франківська Микола Вітенко.

Адвокат «нових власників» повідомив, що їхня організація не порушує закон, а діє згідно прав власності, яке передбачене витягом з держреєстру речових прав на нерухоме майно від 30 липня 2020 року. В документі вказано, що приватний нотаріус зареєструвала право на землю товариству ІОЛІТ-ІФ. На запитання про те, як могла нотаріус переоформити право власності на земельну ділянку, не враховуючи приватної власності (гаражів й іншого майна) на земельній ділянці, адвокат відповів, що наразі у них на руках є витяг, який не оскаржений.

«Я виходжу з того, що в державному реєстрі України зареєстроване право власності саме на цю земельну ділянку площею більше, як 6 гектарів за ТОВ ІОЛІТ-ІФ. Це державний реєстр на земельну ділянку. Згідно рішення Західного апеляційного господарського суду від 3 червня 2020 року законним власником цієї ділянки є ІОЛІТ-ІФ», – відзначив адвокат ТОВ МІЛЕР Володимир Суботник.

Щодо транспортної прохідної та необхідності забезпечення в’їзду та виїзду та рішення комісії з безпеки руху, яка передбачає тут облаштування дороги, а також пожежної безпеки, яка передбачає наявність двох виїздів адвокат відповів, мовляв: «Ми з цим будемо розбиратися».

Також Володимир Суботник демонструє статут ГК «Соколи» зразка 2004 року згідно з яким юридична адреса кооперативу вулиця Симоненка 5А, квартира 44. А суперечка триває за ділянку по вулиці Вовчинецька, 225.

Адвокат ГК «Соколи» Роман Жирун заявив, що інша сторона використовує підроблені документи й демонструє старий статут організації. В державному реєстрі гаражний кооператив «Соколи» зареєстрований саме за адресою Вовчинецька, 225.

«Я бачив цей документ, який показує представник ТОВ «МІЛЕР». Це статут, який був первинно складений ще в 2004 році. На сьогоднішній день затверджена нова редакція статуту гаражного кооперативу «Соколи». В Єдиному державному реєстрі юридичних та фізичних осіб підприємців адреса місцезнаходження Вовчинецька, 225 гаражний кооператив «Соколи». Сьогодні відкрито кримінальне провадження за даним фактом за статтею 358 ККУ. Тобто, підроблення та використання підроблених документів. Тобто, фактично цей витяг ґрунтується на договорі купівлі продажу, який посвідчила нотаріус Антоніна Мачкур, вказавши, що на даній земельній ділянці нема жодного гаража. Земля продана, як поле. Як в 2008 році ця нотаріус посвідчила аналогічний договір, так і повторно вчити на той самий злочин. Думаю, що правоохоронні органи розберуться», – відзначив Роман Жирун.

 

Відтак, представники гаражного кооперативу «Соколи» планують документи оскаржувати за наслідками кримінального провадження. Й акцентують, що діятимуть лише в правовому полі.

Читайте також:  

Рейдерське захоплення ГК «Соколи»: франківців змушують укладати договори з «юридичною хитрістю» (відео)

Рейдерське беззаконня: найбільший гаражний кооператив Франківська продали разом з приватними гаражами (фото, відео)

Адвокат ГК “Соколи” – “рейдерам”: “Залиште нас у спокої і ми не будемо продовжувати справу”

«Великі сліпі» або як дерибанили івано-франківський завод «Родон»

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!