Донецькі волонтери вирушили у Карпати за трембітами для АТО. ФОТОПро це в Івано-Франківську повідомив голова ГО “Твоє нове місто” з Торецька Володимир Єльць, про це пишуть Версії з посиланням на”Вікна”.
”Для нас музика трембіт – це дух України. Тому ми і хочемо привезти саме ці унікальні інструменти в наше місто, наш край. Наша команда планує також “перенести” музику трембіт через лінію фронту: гратимемо на нульових позиціях. Так як звук інструменту чути за 10-15 км, звучання трембіт з прифронтових міст почують українці за лінією фронту”, — переконаний Єльць.


За його словами, волонтери з Торецька приїхали в Карпати навчитись грати на трембітах. Опановувати гуцульський інструмент почнуть у Верховинському районі. Там трембітарі вже чекають на них з дарунками. Два інструменти волонтери повезуть додому. Дорогою, гратимуть на трембітах у Надвірній, Львові, Кіровограді, Дніпрі та Одесі. Планують зупинку у Маріуполі та Краматорську.
”Таким чином ми пронесемо цю музику через всю країну до фронту. 21 липня Торецьк святкуватиме другу річницю з дня визволення від орків, тому з цією датою пов’язуємо старт відповідної ініціативи”, – зазначив Єльць.
”Мали честь провести голову ГО “Твоє нове місто” (м. Торецьк, Донеччина) Володимира Єльця разом з побратимом у Верховину. Там хлопці отримають гуцульсьскі трембіти, аби цим карпатським інструментом “видути” сепаратистів з горлівських териконів. Схід і Захід разом у боротьбі проти загарбника”, — зазначає міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.