Поліграфія залишається ефективним та перевіреним методом просування товару чи послуги на ринку, популяризації бренду. Проте для людини, яка вперше зіштовхується із необхідністю замовити рекламну друковану продукцію, нелегко розібратися з різними форматами та видами поліграфії. Дуже часто для рекламних кампаній виникає потреба створити брошури та буклети. Типографія «Хамелеон К» пропонує величезний вибір як стандартних шаблонів поліграфії, так і можливість виготовлення продукції за індивідуальними параметрами. З’ясуймо, у чому ж принципова різниця між брошурою та буклетом, і коли доречно використовувати ці види поліграфії.
Роз’яснення термінології
У типографській справі прийнято називати брошурами невеличкі книги об’ємом до 64 сторінок нехудожнього змісту. Тобто в брошурах не друкують художні твори – на зразок поезії чи оповідань. Така поліграфія має рекламно-інформаційний зміст. У брошурах часто друкують розгорнутий опис товару чи послуги, інструкцію із використання обладнання, приладів. Також в брошурах доречно розповісти про місію, історію компанії-виробника.
Коли йдеться про буклет, то мають на увазі друковане видання на одному аркуші. За допомогою фальцювання (згинання) він складений у певному порядку, створюючи необхідну кількість сторінок. Тобто вони не скріплені між собою, а сам буклет розгортається, наче гармошка. У залежності від об’єму поданої інформації, буклет може мати два чи більше згинань.
Застосування на практиці
Можна зробити висновок, що різниця між брошурою та буклетом – у різних видах форматів і в об’ємі розміщеної інформації. Відповідно, відрізняються вони й по собівартості: чим менше витрат на виготовлення, тим дешевше коштує одиниця продукції. Тому буклети – це завжди бюджетне рішення, яке у декілька разів дешевше, ніж виготовляти тираж брошур.
Обираючи між буклетом і брошурою, потрібно чітко розуміти призначення поліграфії. Ці два види видань важко порівнювати, адже вони виконують свої функції.
Як використовуються рекламні брошури:
- зручні для розгорнутого опису товару, послуги;
- такі видання рекламного змісту можна роздавати на спеціалізованих виставках;
- використовуються як презентаційний матеріал для вручення постійним клієнтам;
- можуть створюватися як навчальні видання (методички, посібники);
- зручний варіант роздрукованої детальної інструкції до товару.
Роль поліграфії у маркетингу
Буклети та брошури активно використовуються у сучасній рекламі. Та сфера їх застосування не ідентична. Це пов’язано з різними форматами та способом подачі контенту.
У брошурах зручно розміщувати каталоги з фотографіями та описом товарів. Це можуть бути галереї у вигляді різних видів матеріалів, палітри кольорів, детальний опис лінійки товарів. У таких виданнях можна читабельно та деталізовано розмістити різні блоки з інформацією: технічний опис, зображення, артикул, ціна тощо. Це особливо важливо при реалізації комерційних чи іміджевих задач.
Буклет відрізняється від брошури тим, що є оптимальним для невеликого об’єму контенту. Зазвичай це гарно ілюстрований невеликий текст, що чітко розкриває переваги товару, послуги, анонсує конкретну маркетинг-подію чи просуває бренд. Стисла інформація дозволяє акцентувати увагу потенційного клієнта на ключових моментах. Такий спосіб реклами дуже дієвий при проведенні акцій і розпродажів, промокампаній. На сайті типографії https://xprint.com.ua ви можете обрати найпопулярніші формати брошур та буклетів, а також подати онлайн-заявку на друк рекламної поліграфії.