Ініціатива франківців StopCovid19.if взялася за збір коштів на потреби закладів охорони здоров’я міста і області. В команді наразі близько десяти іванофранківців, котрі організувалися і почали діяти після того, як їх товариш потрапив у обласну інфекційну лікарню з підозрою на коронавірус. На щастя, діагноз не підтвердився, а от вражень у чоловіка залишилося чимало.

«Наш госпіталізований знайомий побачив зсередини матеріальний стан медзакладу. В лікарні надбитий посуд, є проблема з питною водою у достатній кількості, немає навіть туалетного паперу! А ти в повній ізоляції… Добре, коли ти з Франківська, і знайомі якось передадуть допомогу, а якщо  тебе госпіталізували з району? У товариша підозра не підтвердилася, натомість у нього і в нас з’явилося бажання допомогти лікарям інфекційної і не тільки», – розповів «Галці» Богдан Ковальчук.

В команді вже є 10 людей, які взялися працювати по напрямках – хтось контактує з лікарнями аби дізнатися їх потреби, хтось взявся організовувати збір коштів на це, інші займаються закупками і логістикою. Також налагоджують комунікацію з громадою. Волонтери створили групу і сторінку у Фейсбуці та Інстаграмі, де розказують про плани і потреби лікарень. Збір коштів і звітування організували на платформі вже добре відомої в регіоні і не тільки “Української благодійницької мережі”:https://ubm.org.ua/potreby/covid-19.html

За три дні спілкування з медиками зрозуміли, що допомогти треба всім ланкам, з якими стикаються пацієнти – від швидкої до інфекційної лікарні.

«За два дні між знайомими і небайдужими зібрали 90 тисяч гривень. Цього було достатньо, аби закупити захисні маски багаторазового використання, закупили тести на грип типу А і В і вже передали їх у обласну інфекційну лікарню та центральну клінічну лікарню на Мазепи. Медикам потрібно дуже багато – від засобів індивідуального захисту, рукавичок до пральних машин, аби залишати одяг на роботі, а не нести додому.

Вже зараз розуміємо, що потрібно більшої допомоги громади, аби оперативно закупити апарати штучної вентиляції легень, апарати, які насичують кров киснем. Це, сподіваємося, наші наступні кроки. Віримо, що коронавірус відступить, а наша допомога залишиться у медзакладах. Беремо координуватися з іншими волонтерами, аби був кращий результат», – розповів волонтер ініціативи StopCovid19.if Віталій Родимюк.

Франківці кажуть – якщо хтось хоче не просто очікувати, а чимось долучитися – раді бачити в команді: коментарями, пропозиціями, поширенням інформації. Йдеться навіть про пошук потреб по найкращих цінах. Чим більше людей будуть залучені, тим швидший буде результат.

Ситуація в Санжарах особисто мене прикро вразила. Хочеться показати, що ми, українці, не кидаємо каміння, а допомагаємо один одному у важкі часи. Один з наших небайдужих навіть придумав слоган “будь вдома, але не будь осторонь””, – додав Богдан Ковальчук.

Наразі StopCovid19.if в контакті з чотирма медичними закладами міста та області. Отримали від них перелік найнеобхіднішого і займаються вирішенням потреб.

Зробити благодійну пожертву можна тут: https://ubm.org.ua/potreby/covid-19.html

StopCovid19.if у соцмережах:

Instagram: instagram.com/stopcovid19.if

Сторінка Facebook: StopCovid-19.if

Група Facebook: StopCOVID-19.IF

 

 

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!