Сьогодні зранку, 3 вересня, на проїзді від Василіянок до Гарбарської зібралось близько 15 мешканців Гарбарської, 24. Водії не могли виїхати з території будинку, бо проїзд перекрили електроопорою.

Нещодавно на вулиці поставили нову електроопору, стару залишили вздовж тротуару. Вчора вночі, близько 23:00 мешканці сусіднього будинку пересунули старий елекричний стовп на проїзд між старою замороженою будівлею і магазином «Кераміка». Біля електроопори поставили три клумби. У «закритій» зоні опинились водії більше 10-ти автівок.

Мешканець Гарбарської, 14 Василь вчора вночі розповів: «Я працюю таксистом. Раніше їхав, нормально проїжджав. Зараз їду, а там машини всюди, як проїхати? З 24-го будинку чого їдуть сюди? Поперекривали проїзди там, бо вони собі економлять бруківочку, щоб не пошкодити. Тут стояв старий стовп, ми вирішили його «укріпити». Бо їздять на швидкості, а в нас діти малі граються тут.»

Керівник місцевого ЖЕО пояснив: «Будинок №24 – «Ярковиці», раніше тут було три заїзди. Пройшло 2 роки, лишився один. А має бути два – як мінімум. Ми звернутись до облради, нас переадресували до головного архітектора. Той написав нам відповідь. А відповідь така, що просто смішно.»

«Сьогодні сама бачила, як по клумбі їхали – розповідає Іванків Ольга, мешканка Галицької, 32, – То ж мав бути в’їзд від духовної семінарії. Я бачила той план. Вони не хочуть, щоб під їхніми вікнами їздили. А куди нам діватись?»

Зранку водії, які не змогли виїхати з території будинку, звернулись в міліцію. Проте правоохоронців так і не дочекалися.

Заїзд попри територію від духовної семінарії не відкрили. Сказали, що то все приватна власність і ніхто там їздити не буде. Спочатку була брама, зараз залили стовбки і проїхати не дозволяють. Кажуть, що у них є акт на постійне кристування землею.

Мешканець 14-го будинку пояснює, що по генеральному плану тут проїзду немає. Сказав, що проїзд перекриє знову. На що водій Андрій, житель 24-го, відповів: «По документах проїзд є. Якщо дорогу ще раз перекриють, то ми позаварюємо вам двері в під’їзди і будете виходити через вікна.»

На галас прийшла мешканка Галицької 34А, вирішила підтримати суперечку: «З ксьондзами боріться! Ви самі дали їм волю, а вони роблять, що хочуть. Ми дорогу перекриємо знов. Перепрошую, не так давно четверо дітей збив шофер вашого будинку. У нашому будинку 60 дітей, де їм гратись? А ви тут літаєте на машинах. Ми будемо воювати, всі будинки! Будем колеса пробивати. Це – війна!»

Після того, як водій мікроавтобуса відтягнув електроопору, люди розійшлись. Проте, як обіцяли мешканці, це лише початок війни.

Жовтим кольором обведена територія будинку №24 на вулиці Гарбарській, рожевим кольором – територія семінаристів.