Українська захисниця Азовсталі Катерина «Пташка» Поліщук поділилась болючим досвідом перебування у ворожому полоні та закликала суспільство не забувати про тих, хто досі залишається в руках окупантів.
Катерина Поліщук, відома під позивним «Пташка», стала символом українського опору під час оборони Маріуполя. Парамедикиня медичного батальйону «Госпітальєри» під час війни 2022 приїхала працювати до госпіталя в Маріуполі. Росіяни розбомбили шпиталь, після чого Катерина з іншими парамедиками потрапила на завод Азовсталь.
19 травня 2022 року Катерина з іншими медиками та військовослужбовцями, виконуючи наказ президента Зеленського, вийшла з заводу «Азовсталь», після чого всі оборонці «Азовсталі» потрапили у російський полон.
21 вересня 2022 року «Пташка» повернулася з російського полону в рамках обміну полоненими. Після звільнення вона продовжила службу на фронті як парамедик та займається волонтерською діяльністю.
4 серпня Катерина поділилася у соціальних мережах фотографіями з полону та розповіла про пережите:
“Це був лише початок. Далі були допити, знущання, приниження, багато фото, де я роздягнена, одягнена, з усіх сторін, фото всіх шрамів, налаштування проти мене інших полонених, маніпуляції, інтервʼю”, – пише Катерина.
“Пташка” розповідає про важкі наслідки чотиримісячного перебування в полоні:
“Важкі наслідки для здоровʼя, ПТСР, затяжна депресія, соціофобія та наразі повна ізоляція від спілкування з людьми. Через два роки після звільнення”.
Катерина Поліщук звертає увагу на долю тих, хто досі залишається в полоні:
“Мої брати і сестри знаходяться там вже більше двох років. Їх щодня катують та морять голодом, знущаються і принижують, гвалтують і вбивають. Хіба щось варте більшої уваги, ніж життя людей, готових віддати життя за ваш спокій?”