Можна знайти велику кількість аргументів проти того, щоб користуватися мікропозиками. Проте, якщо розбирати кожен конкретний випадок, виявиться, що невдачі зазвичай пов’язані або з вірою в міфи про цей спосіб кредитування, або з помилками, яких позичальники регулярно припускаються. Розберемо найпопулярніші з них і розповімо, що робити в кожному випадку, щоб історія з мікропозиками мала щасливий кінець. У цьому нам допоможуть експерти компанії Lovilave.
Помилки під час заповнення заявки
Це найочевидніша і при цьому одна з найпоширеніших помилок. Критичними є не орфографічні та пунктуаційні помилки чи одруківки, а саме фактичні неточності — в імені, датах, номерах і назвах документів. Усі вони автоматично знижують шанси на схвалення заявки. Тому слід заповнювати всі необхідні форми уважно та по можливості перечитати текст перед відправленням. У такому разі позика на карту терміново не забариться.
Неуважне вивчення договору
Саме договір — основний документ, відповідно до якого клієнт отримує мікрокредит і на основі якого віддаватиме позичені кошти. Компаніям з гарною репутацією нічого приховувати, але недобросовісні гравці на ринку можуть маскувати важливу інформацію за хитромудрими формулюваннями, зрозумілими тільки юристам, або друкувати її максимально дрібним шрифтом. Ваше завдання — прочитати абсолютно весь текст договору, щоб чітко розуміти умови, на яких ви отримуєте кредит і на яких зобов’язані його віддати.
Невміння планувати свої фінанси
Хоча мікрокредитування онлайн передбачає отримання невеликих сум на поточні завдання (не вистачило грошей до зарплати, необхідні кошти на лікування чи планується велика покупка), потрібно мати чітку стратегію погашення заборгованості. Складнощі можуть виникнути, якщо сума кредиту більша за третину місячного заробітку чи немає передумов, що клієнт зможе повернути позикові гроші в терміни, обумовлені в договорі. Як мінімум слід користуватися онлайн-калькуляторами, які є на сайтах багатьох організацій, що займаються мікрокредитуванням, а в ідеалі — підвищувати свою фінансову грамотність, щоб не потрапляти у критичні ситуації.
Оформлення мікропозики, якщо не погашено попередніх позик
Багато користувачів сервісів мікропозик обирають їх, щоб погасити більший кредит. Бувають ситуації, коли така стратегія виправдана, але це поодинокі випадки. Може статися, що навіть допомоги кількох мікропозикових організацій виявиться недостатньо й борг зросте до обсягів, коли віддати його буде дуже складно. Намагайтеся не доводити ситуацію до такого фіналу — краще чесно повідомити кредиторів, що не можете внести необхідну суму вчасно. За наявності хорошої кредитної історії деякі великі організації можуть погодитися на пролонгацію.
Початкове бажання не повертати мікропозику
У мережі можна знайти безліч пропозицій від антиколекторів, які запевняють, що можна цілком законно не повертати кредитні гроші. Найімовірніше, це шахраї, і на практиці повертати кредит доведеться обов’язково, навіть якщо йдеться про мікропозику. Тому не рекомендовано налаштовувати себе, що гроші залишаться у вас.