Офіційний курс: гривня трохи знизилась до долара та євро ...

Доходи до бюджету впали, а видатки на охорону здоров’я і порятунок життя хворих на коронавірус людей збільшилися.

На відновлення економіки знадобиться чимало часу і зусиль. Щоб сприяти цьому процесові, в Івано-Франківську створили Штаб відновлення економіки міста. Про основні його завдання, уже реалізовані заходи та подальші напрацювання Штабу щодо відновлення економічної діяльності міста, виробництва і підтримки малого та середнього бізнесу «Західному кур’єру» розповів заступник міського голови з економічних питань Руслан Гайда.

Руслан Гайда.
– Руслане Дмитровичу, з якою метою створений і які основні завдання міського Штабу економічного відновлення?

– Штаб створено з метою організації планування, розроблення і проведення заходів із відновлення економіки міста в умовах карантинних обмежень та здійснення контролю щодо їх виконання. Основними завданнями Штабу є збір, вивчення і підготовка даних для ухвалення рішень та розпоряджень щодо підтримки суб’єктів господарювання міста і поетапного відновлення їхньої роботи. А також організація взаємодії і безперервного управління комунальними підприємствами та іншими суб’єктами господарювання міста. Окрім цього, Штаб організовує і забезпечує комунікацію з суб’єктами господарювання та здійснює інші заходи з метою відновлення економічної діяльності міста.

 – Які напрацювання Штабу уже реалізовані та над чим він працюватиме надалі?

– За напрацюваннями Штабу на сесії міської ради уже ухвалено низку відповідних рішень. Зокрема, щодо звільнення від сплати єдиного податку за квітень 2020 року платників першої та другої груп і щодо звільнення від плати за тимчасове користування окремими елементами благоустрою комунальної власності на період з 17 березня 2020 року до дня закінчення дії карантину суб’єктів господарювання, які користуються ними для розміщення всесезонних майданчиків та стаціонарних атракціонів. Скорочено терміни надання суб’єктам підприємницької діяльності дозвільно-погоджувальних процедур. Здійснюється надання консультативної допомоги щодо оформлення документів з метою отримання кредитних ресурсів в межах державної програми «5-7-9». А також проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота з роботодавцями щодо застосування норм статті 47 Закону України «Про зайнятість населення» щодо вимог з часткового безробіття.

Зараз Штаб працює над розробленням плану поетапного послаблення карантину в межах повноважень органів місцевого самоврядування та підтримкою місцевих виробників через інформування на різних інтернетресурсах: сайтах і сторінках у соціальних мережах тощо. Опрацьовує можливість зменшення плати за розміщення МАФів, надання консультацій щодо переорієнтації на альтернативні виробництва і продовження практики проведення конкурсів стартапів.

– Скільки доходів місто орієнтовно втратить через карантинні обмеження і за рахунок чого їх компенсовуватиме?

– Місто вже недоотримує майже 80 млн грн доходів. Крім цього, з резервного фонду міського бюджету витрачено приблизно 6 млн грн на придбання медикаментів, засобів захисту, паливномастильних матеріалів для перевезення медиків, співробітників МНС та військовослужбовців Національної гвардії. Також проведено доплати медпрацівникам у сумі 6,3 млн та, згідно з рішенням міської ради, їм буде виплачено матеріальну допомогу в розмірі 10 тисяч гривень.

Тому, з метою компенсації таких втрат і непередбачених видатків, будуть скорочені витрати на реалізацію інших запланованих заходів та програм, ремонт і будівництво інфраструктурних об’єктів. Швидше за все, бюджет міста буде переглянуто після закінчення карантину.

 – Чи розглядались варіанти перепрофілювання виробництва місцевих підприємств, освоєння нових виробів для потреб міста?

– Зараз можна говорити про налагодження пошиття засобів захисту швейними підприємствами та ательє міста. Це маски, халати, комбінезони. Також є фірми, які почали виробництво дезінфікуючих засобів. А заклади громадського харчування оперативно впровадили та активно надають клієнтам так звані послуги «на виніс» та адресну доставку своєї продукції.

– Яка зараз ситуація з роботою стратегічних комунальних підприємств в умовах карантину і суттєвого зменшення оплати комунальних послуг?

– Оплата за комунальні послуги надходить в межах 65-85%. Більшість комунальних підприємств зараз не виконують планових робіт. Працюють лише їхні аварійні служби, які забезпечують життєдіяльність міста.

Левко КУТИНСЬКИЙ

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!