У Верховинському районі, в лісі біля села Кривопілля, на людей нападає одна й та сама ведмедиця.

Лісівники просять людей не збирати ягоди та гриби на цій території, повідомив кореспонденту Укрінформу мисливствознавець району Володимир Гаврильчук.

“З початку літа зафіксовано два факти нападу ведмедиці на людей. Їх здійснює один і той самий хижак. Ведмедиця веде себе агресивно, бо виходжує мале ведмежа. Людям зараз варто утриматись від походів до лісу за ягодами та грибами”, – говорить Гаврильчук.

За його словами, ведмедиця бродить хащами на межі Верховинського та Косівського районів, на території Верховинського держлісгоспу. Ведмежа у неї з’явилось на світ, орієнтовно, в лютому.

“Взагалі ведмеді дуже рідко нападають на людей, а агресію проявляють, коли захищають своє потомство, поїдають здобич, або у випадку поранення”, – зазначає лісівник.

За його словами вже за кілька років, коли ведмежа підросте, ведмедиця піде у ліс подалі від людей і загроза зникне. Нині ж її поведінка не прогнозована, тож краще триматись подалі цього місця.

Нагадаємо: у липні ведмедиця напала на 25-річну жінку, яка, після зустрічі з хижаком, потрапила до лікарні з рваними ранами обох рук. Кілька днів тому від медведиці ледь врятувався житель Кривопілля. Йому довелось вилізти на дерево і дочекатись, коли звір зникне у хащах.