Круглий стіл мав тему: «Медіа та Франківщина: національні виклики та регіональні проблеми», який присвячений обговоренню проблем, з якими стикаються регіональні медіа на Франківщині при підготовці журналістських матеріалів, пишуть Версії.

Протягом заходу обговорили такі питання: Медіа та вибори: як працювати регіональним журналістам в умовах турбулентності? Проблеми дотримання журналістської етики в умовах інформаційної війни Довіра до медіа: як знайти відповіді на основні виклики?

Члени Ради – це люди, що мають належний досвід роботи у медійній сфері, бездоганну репутацію, а також здатні виконувати свої повноваження незалежно та безсторонньо.

“Цей захід присвячений обговоренню нашої організації та медіа. Медія є вагом елементом суспільного життя. Висвітлювати потрібно те, що більше потрібне: проблема культури, екологія, економіка, освіта та інше. Джерела інформації – це достовірність, читач чи глядач може бути впевнений, що інформація є правдивою та ним не маніпулюють”,- розповів керівник правових проектів Роман Головенко.

Також Тарас Петрів акцентував на проблемах в медіа: джинса, проблема етики, інтерпритації, проксімедіа.

“Люди, які читають неетичну дискусію в медіа, то вони втрачають довіру саме до цієї інформації. Під час війни медіа стають гібридними тому, що вони є звичайними дезінформаційними інформатами. Проблема інтерпретації набула великого розголосу, вона зумовлена дезінформаційними кампаніями. На жаль, довіра українців до медіа знижується”,- президент Фундації “Суспільсність”.

До слова, Незалежна медійна рада була заснована наприкінці 2015 року провідними медійними громадськими організаціями України (Детектор Медіа, Інститут Масової Інформації, Інтерньюз-Україна, Фундація «Суспільність», Центр Демократії та Верховенства Права). Незалежна медійна рада функціонує як постійний громадський моніторинговий та консультативний орган, що розглядає спірні ситуації щодо недотримання медійного законодавства, міжнародних стандартів висвітлення інформації у медіа, а також порушень норм журналістської етики.

У своїй діяльності НМР керується Конституцією України, законодавством Українм, міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, практикою Європейського суду з прав людини та інших міжнародних судових та квазісудових органів, міжнародними стандартами з питань діяльності ЗМІ та журналістської етики провідних міжурядових та неурядових організацій. Розгляд скарг здійснюється на безоплатній основі.

Проект здійснено за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні. Погляди учасників заходу не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США.