Через неврожай вартість картоплі зросла майже вдвічі

Такі прогнози озвучили аналітики проекту “АПК-Інформ: овочі і фрукти“.

“Основними факторами, які впливатимуть на ціноутворення, будуть погодні умови в період вегетації і активність сільського населення України, яке традиційно вирощує понад 95% від загального обсягу картоплі”, – кажуть експерти.

За попередніми даними аналітиків, що площі під картоплею у професійних виробників якщо і зростуть, то незначно, пишуть Версії з посиланням на Сьогодні.

“Збільшити обсяги виробництва може собі дозволити далеко не кожен, адже ціни на якісний посадковий матеріал складають 1200-1400 євро/т, також захист рослин потребує регулярних і досить дорогих робіт, а деякі виробники ще й використовують крапельне зрошення”, – пояснюють експерти.

З іншого боку, все більше картоплі реалізується через супермаркети, які можуть працювати тільки з професійними виробниками при наявності всіх необхідних документів.

“З огляду на мізерну частку професійного виробництва в сегменті картоплі, на сьогоднішній день дуже мала ймовірність задовольнити українських споживачів вітчизняною продукцією впродовж нового сезону. Залишається сподіватися, що в господарствах населення увагу до вирощування картоплі збільшиться, а погодні умови, які зараз є несприятливими для вирощування картоплі, впродовж всього сезону вегетації будуть більш вдалими, ніж в минулому році, – впевнені аналітики.

На їхню думку, ціни на картоплю в наступному сезоні можуть опинитися навіть вище, ніж в цьому. Знизити ціни дозволить тільки хороший урожай якісної картоплі в господарствах населення, вважають експерти.

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!