Результат пошуку зображень за запитом "будівництво"

Законопроєкт №1059 підтримали 290 народних депутатів. Проти проголосували лише двоє – депутатка від Івано-Франківська Оксана Савчук та депутат-мажоритарник зі Львівщини Ярослав Дубневич. Ще 34 депутати утримались і 67 – не голосували.

«Cьогодні Україна програє боротьбу за залучення інвестиційний коштів серед наших європейських сусідів, незважаючи на те, що ми маємо колосальний потенціал, такий як ресурсний, і такий як людський капітал… Ми як країна маємо працювати в десятки разів більше, щоб робити нашу країну інвестиційно привабливою», – зазначила заступниця голови комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування народний депутат Олена Шуляк.

Вона додала, що серед сфер, на які розповсюджується цей законопроєкт, є захист прав акціонерів, забезпечення виконання договірних зобов’язань, сфера правосуддя та сфера будівництва, пише Mind.

Шуляк окремо наголосила, що у сфері будівництва цим законопроєктом скасовується «недолугий, самий корупційний податок, який ще називають «податок на інвестиції», і це саме пайова участь».

Втім, міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків вважає, що Верховна Рада, проголосувавши у першому читанні за цей законопроєкт, пішла назустріч лобістським інтересам забудовників, а не дбала про розвиток місцевого самоврядування.

“Насправді тут питання не про інвестиції, а про скасування пайової участі забудовників у розвитку міста. Найбільший податок, який платять до місцевих бюджетів забудовники, – це пайова участь. Сьогодні у першому читанні цим законом відміняється пайова участь, і це означає, що забудовники не будуть сплачувати жодного податку на розвиток інфраструктури. На розвиток доріг, каналізації”, – сказав Марцінків під час прямої трансляції в мережі “Фейсбук”, пишуть Версії з посиланням на Курс.

За словами мера, Івано-Франківськ минулого року отримав від забудовників 21,5 млн грн пайової участі, цього року заплановані надходження у розмірі 18 млн грн.

“Будемо старатися разом з Асоціацією міст України підіймати шум і пробувати до другого читання змінити цей закон та відмінити цю норму”, – додав Марцінків.

Зазначимо, депутати також підтримали скорочення на половину строків підготовки цього законопроєкту до розгляду у другому читанні.