Конфлікт між прикарпатськими пасічниками і агрокомпанією “Ґудвеллі Україна” (раніше – “Даноша”) триває. Недавно після обробки угідь “Ґудвеллі Україна” в селі Лани Галицького району за добу загинули приблизно 200 бджолородин у пасічників, що мають пасіки в околицях села. Але навіть після розголосу компанія не припинила порушувати законодавство, кажуть у “Спілці пасічників Прикарпаття”, пишуть Версії з посиланням на Курс.

Як розповів  голова Спілки Іван Юсько, компанія продовжує з порушенням законодавства обробляти поля гербіцидами у світлу пору доби (дозволено тільки з 24:00 до 7:00) і не попереджає пасічників про обприскування.

“Бджола сипеться далі, гине. Ми вчора знову спіймали їхню техніку з хімікатами на полях. Мали такі “розбори”… Вони не мають права обприскувати вдень і в таку теплу погоду. Але компанія не надто йде нам назустріч”, – каже Іван Юсько.

Головний пасічник області скептично оцінює офіційну заяву компанії “Ґудвеллі Україна”, якою та відреагувала на публікації про мор бджіл у Галицькому районі. У заяві компанія визнала, що обприскувала поля гербіцидами й не попереджала пасічників, бо, мовляв, гербіцидами оброблялися лише поля з кукурудзою, яку бджоли не запилюють. “Ґудвеллі” запевняє, що дотримується “політики добросусідства” і завжди готова до діалогу. “Ми організовуємо зустріч з бджолярами Галицького району, де плануємо все обговорити та накреслити подальший план дій. Ми ніколи не відмовляємося від відповідальності і своїх слів і тому шляхом відкритого діалогу сподіваємося досягти порозуміння в будь-якому випадку”, – йдеться в заяві “Ґудвеллі”.

“Ці твердження про кукурудзу – це ж абсурд. Бджола сідає на всі квіти, на ті бур’яни, які вони вбивають гербіцидами. Тому гине. Головне – вони далі порушують закон і обприскують вдень. Будемо говорити про це 22 травня на зустрічі. Підозрюю, вони, як завжди, спробують просто все заперечувати. Але ж очевидно, що іншої причини мору бджіл просто нема”, – сказав Іван Юсько.

На зустрічі з пасічниками області 22 травня будуть керівники і агрономи компанії.