реклама

Через спалювання сухої трави Івано-Франківщина потерпає від пожеж в природних екосистемах (відео)

реклама

Понад тисячу пожеж та трагічні втрати: статистика пожеж на Івано-Франківщині у 2025 році викликає серйозне занепокоєння.

Надзвичайні служби Івано-Франківщини оприлюднили вражаючу статистику пожеж, які охопили природні екосистеми регіону протягом останніх місяців, демонструючи масштабність та руйнівні наслідки неконтрольованого випалювання сухої рослинності.

“З початку року ми зафіксували 1022 пожежі сухої трави на відкритих територіях, що є надзвичайно високим показником”, – повідомили представники служби з надзвичайних ситуацій.

Статистичні дані вказують на критично небезпечну ситуацію в регіоні. Протягом короткого проміжку часу вогонь пошкодив понад 110 гектарів земельних угідь та 28 гектарів лісових масивів. Особливої уваги заслуговує той факт, що лише за минулу добу до гасіння 10 лісових пожеж було залучено 164 рятувальники та 33 одиниці спеціалізованої техніки.

“Кожна пожежа – це не просто статистика, це реальна загроза життю людей та природі”, – зазначив один з координаторів рятувальних робіт.

Найбільш трагічним є людський вимір цієї проблеми. З початку 2025 року внаслідок пожеж сухої трави загинуло 4 особи, ще одна особа отримала травми. Крім того, пошкоджено 13 будівель, що додатково підкреслює масштаб екологічної та соціальної катастрофи.

Правоохоронні органи вже притягнули до адміністративної відповідальності 67 осіб, винних у підпалах сухої рослинності. Проте кількість порушників продовжує залишатися високою, що змушує службовців постійно наголошувати на необхідності дотримання елементарних правил пожежної безпеки.

Рятувальники наголошують на критичних ризиках, пов’язаних з випалюванням сухої трави:

  1. У вітряну погоду площа пожежі може стрімко збільшуватися.
  2. Вогонь здатен миттєво перекидатися на житлові та господарські будівлі.
  3. Підпали завдають непоправної шкоди екосистемам.
  4. Внаслідок пожеж гинуть дикі тварини та рослинний світ.
  5. Існує реальна загроза життю людей.

“Кожен підпал – це не лише адміністративне правопорушення, але й злочин проти природи”, – підкреслюють фахівці служби з надзвичайних ситуацій.

Особливу тривогу викликає той факт, що переважна більшість пожеж є навмисними та спричиненими людським фактором. Необережність, байдужість та свідомі підпали перетворюються на справжню екологічну катастрофу регіонального масштабу.

Служби закликають мешканців регіону бути свідомими, утримуватися від будь-яких маніпуляцій з вогнем на відкритих територіях та негайно повідомляти про осередки можливих загорянь до відповідних служб.

 

ДО ТЕМИ: 

Через підпал сухої трави на Івано-Франківщині трапилася масштабна лісова пожежа (фото)

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Ще новини

Смертельно травмована модель зі Львова Марія Ковальчук та скандальні вечірки Dubai Porta Potty: що відомо про жорстокі розваги шейхів

Смертельно травмована модель зі Львова Марія Ковальчук та скандальні вечірки Dubai Porta Potty: що відомо про жорстокі розваги шейхів

Трагічний випадок з моделлю зі Львова Марією Ковальчук, яку знайшли з численними травмами в Дубаї, привернув увагу до скандальних VIP-вечірок Dubai Porta Potty, де дівчата за великі гроші піддаються жорстокому…

ПЕРЕГЛЯНУТИ
У Львові підприємця судили за організацію секс-вечірки

У Львові підприємця судили за організацію секс-вечірки

Суд Львівщини визнав підприємця Михайла Гурина винним в утриманні місць розпусти після організації секс-вечірки у приватному будинку поблизу Львова, за що бізнесмен отримав умовне покарання з дворічним випробувальним терміном.

ПЕРЕГЛЯНУТИ
Заборона полювання в умовах війни поставила єгерську службу Івано-Франківщини на межу виживання

Заборона полювання в умовах війни поставила єгерську службу Івано-Франківщини на межу виживання (відео)

Заборона полювання в умовах війни поставила єгерську службу Івано-Франківщини на межу виживання.

ПЕРЕГЛЯНУТИ