Сьогодні, 28 березня, в Івано-Франківську рух «Чесно» провів підсумки перших 100 днів прикарпатських депутатів у Верховній раді.

За цей час вони встигли промоніторити роботу громадських приймалень, активність у соцмережах, кількість та імена помічників, відвідуваність засідань у Верховній раді тощо. Із семи запрошених, захід руху «Чесно» відвідали тільки Ольга Сікора та Олесь Доній.

Як розповіла одна із засновників руху «Чесно» Світлана Заліщук, тільки 23 із 450 народних обранців відзвітували за витрати щомісячних 17 тис. грн. (кошти, які виділяє держава на депутатські цілі). Серед цього числа немає жодного партійного лідера. Крім цього, «Чесно» відзначилося тим, що ВО «Свобода» відмовилося з ними співпрацювати. Відтак ігнорує усі їхні запити.

Жодного кнопкодава серед прикарпатських депутатів рух не знайшов. Натомість депутати, які проігнорували їхні запити є не тільки у «Свободі». Окрім свободівця Олександра Сича, на запитання не відповів висуванець ОО «Батьківщина» Володимир Купчак.

За словами представника центру політичних студій та аналітики Віталія Шаламая, найактивніше у фейсбуці спілкуються такі прикарпатські депутати як Олесь Доній, Юрій Дерев’янко та Анатолій Дирів.

Як наголосила Сікора, вона не проти моніторингу депутатів, проте вважає, що опозиціонерів треба підтримувати, а не викручувати з усіх боків. Адже вони є такими собі рупорами і з ними навпаки треба працювати. Щоб українцям у майбутньому краще жилося.

Крім цього, Ольга Сікора публічно передала представникам руху «Чесно» свою декларацію за 2012 рік. І запевнила, що лідер «Батьківщини» Арсеній Яценюк дав команду вивісити прізвища усіх помічників народних обранців від їх політичної сили.

А Доній розповів, що на його думку у нардепів є, як повністю зайві пільги, так і необхідні. Зокрема він вважає, що мільйони, які витрачаються на будинки відпочинку є непотрібними. Проте коштів, які нардеп витрачає на проїзд чи бензин мало би бути більше. Правда, усі вони мають бути підтверджені звітністю.

Наостанок Світлана Заліщук звернулася до «Свободи». Каже, те що «Свобода» образилася на них, не означає що вони мають ігнорувати їхні запити. Адже ці запити вони просять не для себе, а для громади.