Питання безпеки малюка

Багато батьків побоюються, що дитина легко наковтається води, а через потрапляння вологи до вух може захворіти на отит. Такі страхи не мають медичного обґрунтування! При зануренні у воду, коли існує загроза потрапляння її до легенів, немовлята рефлекторно затримують подих. Якщо дитина має здорові вушка, достатньо після плавання протерти їх ватним тампоном та уникати протягів.

Починати заняття можна одразу після загоєння пупка. Для перших уроків підійде домашня ванна або неглибокий надувний басейн. Спеціально для дітлахів сучасні виробники пропонують яскраві варіанти. Підібрати басейни на сайті spok.ua легко для малюків різного віку. Особливим попитом користуються моделі із захистом від сонця від «Спок».

Звичайно, аби ранні заняття плаванням були дійсно корисними, слід дотримуватися низки правил. Для цього перші кілька уроків бажано провести під керівництвом досвідченого тренера. Спеціаліст пояснить, як правильно підтримувати голівку, які вправи виконувати тощо. З 6-місячного віку можна записати дитину на групові заняття у басейні.

Користь навчання немовлят плаванню

Помірна фізична активність у воді, отримання навичок пірнання дуже корисні для здоров’я малечі.

  • Профілактика респіраторних захворювань — тренування із затримки дихання розробляють легені, активізують імунітет. Додатково організм загартовується.
  • Інтелектуальний розвиток — під час пірнання покращується кровообіг у мозку, що стимулює ментальні здібності дитини. Такі малюки раніше одноліток починають тримати голівку, у подальшому навчанні роблять більші успіхи.
  • Фізичний розвиток — плавання створює правильне навантаження на м’язи та кістки, допомагаючи сформувати сильне та гнучке тіло.
  • Лікування багатьох захворювань — вроджений гіпо- або гіпертонус, дисплазія, викривлення хребта, неврологічні недуги відступають швидше, якщо медичне лікування доповнювати водними заняттями.

Слід розуміти, що у випадку з немовлятами мова йде про гімнастику у воді, навчання саме плаванню починається приблизно з 3-4 років. Не дивлячись на це, позитивний вплив ранніх занять підтверджують лікарі. Це є вагомим приводом для початку навчання.

Як підібрати тренера?

Від кваліфікації тренера залежить безпека вашої дитини, тому до вибору слід відноситися серйозно. Основні критерії:

  1. наявність профільної освіти, що підтверджена сертифікатами;
  2. доброзичливе відношення до дитини та батьків;
  3. розробка програми занять, що відповідає віку малюка;
  4. готовність консультувати батьків з виникаючих питань.

 

Подаруйте своїм дітям повноцінний всебічний розвиток з перших днів після народження!