Народний депутат Лев Миримський подав до Верховної Ради законопроект, спрямований на відновлення прав курців. Виходячи з документа, в українських ресторанах і кафе знову можуть дозволити куріння, але в спеціально відведених місцях.

Повна заборона на куріння, за пропозицією автора, повинна стосуватися закладів державної та комунальної форми власності. У той же час, приватні ресторани, бари і кафе можуть бути повністю або частково орієнтовані на обслуговування курців. Те ж саме стосується і спеціальних закладів – сигарних клубів.

«Не можна курити в ліфтах, на дитячих майданчиках і так далі. Це логічно і справедливо. Не розумію, чому в кафе не можна? Люди приходять в кафе, щоб розслабитися, скоротати час, поїсти, випити кави і покурити. Позбавляти людей вибору – це в якомусь сенсі все одно, що руйнувати основи демократичної культури «, – сказав Миримський.

При цьому зміни до закону не скасовують адміністративного покарання у вигляді штрафів за паління в громадських місцях.

Нагадаємо, 13 червня 2012 року Віктор Янукович підписав закон про заборону куріння у громадських місцях. Однак уже в червні регіонал Олег Надоша вніс на розгляд ВР проект закону про внесення змін до Закону про заборону куріння, в якому пропонує дозволити куріння у місцях громадського харчування.