Але з роками цю проблему вирішували.

Які заходи захисту для позичальників доступні зараз?

Перелік заходів, які захищають позичальників від проблем з мікрокредитами:

1. Всі українські МФО повинні мати ліцензію Національного банку. І за порушення в роботі її можна забрати – тому такі компанії повинні відповідати існуючим законам.

2. Перевірка кредитної історії. Якщо у клієнта вже прострочений непогашений кредит, або якщо він має кредити і їхня сума перевищує розмір його доходу – позику йому не дадуть.

3. Видача невеликої суми та її поступове зростання для постійних клієнтів. Ніхто не буде віддавати при першому зверненні відразу 10-15 тис. грн. Зазвичай МФО видають новим клієнтам до 2-3 тисяч, рідше – до 5 000 грн.

4. Обмеження на роботу колекторів. Тепер вони можуть тільки зателефонувати, і тільки позичальнику (а не всім близьким, як було раніше), тільки в робочий час і тільки ввічливо нагадують про борг.

5. Перший кредит на картку видається під 0%.

6. У разі проблем з погашенням, МФО зазвичай йдуть на зустріч і погоджуються з пом’якшення умов (наприклад, списання штрафу або частини відсотків, або продовження строку повернення). Вони зацікавлені в отриманні грошей, не доводячи справу до суду.

7. МФО повинні обов’язково вказувати річну процентну ставку в договорі. Також майже всі компанії мають сайти з Онлайн калькулятором, що відразу вказує на суму повернення з відсотками.

Пам’ятка клієнту: що потрібно зробити, щоб уникнути проблем з кредитом?

Список порад:

1. Не беріть мікрокредити, якщо немає нагальної необхідності в них.

2. Уважно прочитайте кредитний договір.

3. При погашенні враховуйте усі можливі комісії, щоб не виникло прострочки.

4. Беріть кредит готівкою тільки на ті умови (таку суму і за такий період), на яких ви зможете погасити його.

5. Якщо ви розумієте, що у вас немає часу, щоб повернути мікрокредит – зателефонуйте менеджеру і зробіть запит на пролонгацію (або зробіть це через особистий кабінет).

6. Спробуйте перекредитуватися (візьміть гроші в іншому місці і погасіть борг).

Якщо керуватися такими правилами, не буде ніяких проблем з МФО. Будьте обережними та пильно слідкуйте за власною кредитною історією, це може дуже допомогти, якщо в майбутньому ви захочете отримати великий кредит в банку.