Масовий мор птиці зафіксовано на птахофермі у Зборівському районі на Тернопільщині. Про це кореспондентові Укрінформу повідомили у прес-службі управління Державної служби з надзвичайних ситуацій в Тернопільській області.

«Нещастя сталося на одній із птахоферм Зборівського району. Орієнтовно загинуло 17 тисяч голів. Задля встановлення причини загибелі птиці відповідні служби проводять лабораторні дослідження», – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, що у  Львові понад два десятки людей отруїлися курми-гриль одного з супермаркетів. У самому ж магазині кажуть, що і технологію, і постачальника не змінювали протягом тривалого часу, і раніше нічого подібного не траплялося.

Відповідь тепер шукають санепідеміологи та правоохоронці, які відкрили кримінальне провадження, розповідає 5 канал. Ігор Білута придбав курячі стегенця гриль в одному із супермаркетів у п’ятницю.

Вже за кілька годин йому стало зле. Отруїлися також дружина та двоє дітей. Ігор Білута, потерпілий: «Завжди як то кажуть, спокуслива та курка так лежала, так пахла по залу. Ми підійшли спитали, як ваші ті (кури) смачні? До своїх кажу, скільки взяти тих шматочків?» Протягом двох днів до лікарень потрапив 21 львів’янин. Всі зізналися, що купували курятину в одному й тому ж магазині.

Який збудник спричинив отруєння, скажуть епідеміологи – наприкінці тижня. Однак лікарі стверджують, симптоми у хворих схожі на сальмонельоз. Наталія Тімко, головний позаштатний епідеміолог Львівщини: «Скарги були на підвищення температури тіла, нудоту, блювоту пронос і загальні розлади самопочуття.

Загрози для їх життя немає. Можна сказати, що всі вони в стані середньої важкості. Отримують повний комплекс лікувально-діагностичних міроприємств». Марічка Кужик, «5 канал»: «Щодня у цьому супермаркеті купують близько двох сотень курей-гриль. Щоправда, вже сьогодні ця кількість зменшилась до нуля. Продаж курятини у зв’язку з отруєнням людей припинили. Піч-гриль – порожня». Керівництво супермаркету запевняє: вже більше року користуються однією технологією приготування курей. Постачальник сировини також незмінний. В адміністрації мережі магазинів проводять внутрішнє розслідування. Андрій Маік, директор супермаркету: «Проводиться перевірка нашого магазину службою безпеки власною із залученням незалежних експертів».

Справою зацікавилися й правоохоронні органи. Слідство підтвердило, усі потерпілі справді придбали кури-гриль в одному супермаркеті.