Голова українського МЗС Дмитро Кулеба сподівається, що після спалаху коронавірусу ситуація в Україні та світі стабілізується наприкінці літа – початку осені.

На засіданні уряду 3 квітня карантинні заходи в Україні посилили: переміщення дозволили тільки по двоє, а усі хто повертатимуться з-за кордону, обов’язково повинні проводити 14 днів в обсервації.

Окрім того, діє 19 пунктів пропуску на кордонах, а українців наполегливо просять утриматися від прогулянок парками і шашликів на природі.

Чи продовжать карантин після 24 квітня

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба сподівається, що після пандемії коронавірусу стабілізації життя в Україні та світі слід очікувати не раніше кінця літа – початку осені. Щодо самого подолання COVID-19, то про це до винайдення вакцини думати рано.

Головний санітарний лікар, заступник міністра охорони здоров’я України Віктор Ляшко 7 квітня заявив, що за умови дотримання карантинних обмежень Україна зможе повернутися до нормального життя через два тижні.

Міністр МВС Арсен Аваков 1 квітня припустив, що карантин у країні може тривати ще два місяці. А за оптимістичними прогнозами, до нормального життя українці зможуть повернутися після 15 травня.

Його заступник Антон Геращенко припустив, що пік коронавірусу в Україні буде 15 – 25 квітня. Відповідно, через це ймовірно і буде продовжений карантин.

Прем’єр Денис Шмигаль висловився, що українці мають заробляти гроші, а економіка не простоювати. Також прем’єр спростував інформацію про послаблення карантину з 14 квітня, і додав, що карантинні обмеження можуть продовжитись до початку травня.

Частина карантинних обмежень може залишатися в силі до вересня, повідомляють деякі ЗМІ. З обмежень, зокрема, обов’язок носити захисну маску в громадських місцях.

Коли варто пом’якшувати карантин: відповідь ЦГЗ

Пом’якшувати карантинні заходи, запроваджені через пандемію коронавірусу, можна лише у випадку стійкої тенденції до зниження кількості нових випадків зараження коронавірусною інфекцією.

У ЦГЗ зазначили, що в Україні вже є певна тенденція до зменшення кількості нових випадків інфікування. Це свідчить про те, що карантинні заходи “реально діють”.

За словами начальника відділу епіднагляду за інфекційними хворобами Романа Родини, карантинні обмеження ще рано скасовувати, бо попри те, що в Україні тенденція до зниження є, вона повинна бути стійкою.

Що думають самі українці

87% українців бачать реальну загрозу поширення коронавірусу в Україні. Проте лише 51% вважає, що Covid-19 може зачепити їхню родину. Такі результати опитування, проведеного Соціологічною групою “Рейтинг”. А серед найбільших страхів наразі – зараження коронавірусом і зниження доходу.

Також 83% підтримують можливу заборону на проведення масових заходів, страйків, мітингів в умовах надзвичайного стану в країні. Однак, третина все ж висловлюється за те, що карантин був правильним рішенням влади.

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!