З 1 березня 2017 року планують історичній частині міста присвоїти статус пішохідної зони.

Згідно проекту рішення «Про створення пішохідної зони з визначенням паркувальних місць у історико-архітектурній частині міста» рух автотранспорту буде обмежено і по вулиці Галицькій – від Новгородської до ресторану Франко, пишуть Версії.

Нагадаємо, цю вулицю перекрили кілька місяців тому, коли облаштовували парковку в першій зоні. Відтак в’їзд зробили з боку вулиці Старозамкової. Це створило значні незручності як мешканцям історичного центру, так і франківцям, які працюють в цій частині міста.

Тому на громадських слуханнях підприємці запропонували внести в протокол важливу, на їхню думку, пропозицію – відкрити в’їзд у центр з боку вулиці Галицької.

«Ви бачили скільки машин зараз їздять навколо Ратуші, відколи там встановили ті бочки? За всю історію такого жвавого руху не було в цій частині міста. Там дихати неможливо, – обурилась одна із підприємців. – Ми ніколи собі не дозволяли пускати наші машини попри Ратуші, спокійно заїздили на майдан Шептицького з боку Галицької».

Чи відкриють вулицю Галицьку для в’їзду в центр – вирішить виконавчий комітет.

«Всі пропозиції будуть занесені в протокол і винесені на виконавчому комітеті. Перше засідання виконкому орієнтовно відбудеться 5 січня», – резюмував Олег Ганчак, начальник управління транспорту і зв’язку Івано-Франківської міської ради.