2

Політики та експерти сходяться в одному – українці покладають на пана Порошенка величезні надії і чекають виконання його обіцянок – в першу чергу вирішення проблеми на південному сході країни і забезпечення економічної стабільності в Україні.

“Мені не особливо подобається Порошенко – олігарх він і є олігарх”, – каже киянка Наталія, відповідаючи на питання Російської служби Бі-бі-сі. При цьому вона зізнається, що все ж віддала за нього свій голос. “Вибирали з двох зол менше”, – зізнається вона.

Подружня пара з української столиці – Світлана та Борис Андрейченко – також сказали, що голосували за Порошенка. “Я йому довіряю – він солідний і успішний бізнесмен, думаю, він зможе навести порядок в країні”, – каже Світлана.

Її чоловік погоджується і додає, що якщо пан Порошенко з цим не впорається, то населення України “знає, що робити в цьому випадку”, маючи на увазі недавню зміну влади в країні.

Залишки наметів майданівців досі займають центральну вулицю Києва Хрещатик і головну площу міста – Майдан Незалежності. Незважаючи на те, що ряди протестувальників рідшають з кожним днем, а на місці деяких наметів вже виникають стихійні автомобільні парковки, багато майданівці покидати свої місця не квапляться.

Розходитися рано

Однією з перших заяв соратника Порошенка Віталія Кличка, який, за попередніми результатами, лідирує в гонці за місце мера Києва, був заклик звільнити центр української столиці від наметів і барикад.

Якщо раніше самі мешканці наметів сходилися на думці, що свої місця вони повинні покинути якраз після виборів 25 травня, то зараз вони в цьому не так впевнені.

“Поки ще розходитися рано. Порошенко, начебто , здається нормальним, але, все-таки, треба трохи почекати і подивитися”, – заявив майданівець Олег.

З ним згоден і його “сусід” по намету Андрій. Він додає, що нова влада повинна показати, що вона дійсно здатна розібратися з ситуацією в країні і не зраджувати ті ідеали, за які виступали протестувальники. Однак скільки саме потрібно вичікувати, майданівці не уточнюють.

Люди на майдані різні, є й такі, для кого площа і намети стали вже рідним домом, і йти їм просто нікуди, говорить інший майданівець Костянтин. Він вказує на намет з написами “Донецьк”, “Луганськ” і “Краматорськ”.”Це хлопці зі сходу, куди їм йти? Якщо вдома дізнаються, що вони тут робили, вони ж просто загинуть. Спочатку хай Порошенко там порядок наведе”, – говорить він.

“Диво”

Перемогу пану Порошенку забезпечили люди, які втомилися від протистояння в країні і чекають різкого поліпшення ситуації, вважає український політичний аналітик Віктор Небоженко.

У розмові з Російською службою Бі-бі-сі пан Небоженко зазначив, що українці чекають від Порошенка “дива”, тому що повірили в його обіцянки в найкоротші терміни врегулювати кризу на південному сході.

При цьому він погоджується, що країна втомилася від постійних протестів і чекає повернення до мирного життя, а, значить – Майдан пора згортати.

Інший експерт Леонід Тупчієнко також відзначає, що на Петра Порошенка покладають величезні надії. Він з часткою скептицизму дивиться на обіцянки кандидата і вважає, що головним його завданням має бути збереження Майдану.

“Я не маю на увазі ті залишки, які зараз у центрі міста. Я говорю про ідею Майдану – про те, за що боролися ці люди. Якщо вони відчують, що їх зрадили, то історія повториться. Майдан піде на третій круг”, – заявив експерт.