За повідомленням начальника відділу адміністрування місцевих податків Івано-Франківської ДПІ Галини Преснякової, у 2013 році власники великогабаритних квартир та житлових будинків платитимуть податок на нерухомість.

Платниками цього податку є фізичні та юридичні особи, які є власниками об’єктів житлової нерухомості (будинки, прибудови до них, оселі садибного типу, квартири, котеджі, кімнати в багатосімейках). Однак, сплачувати новий податок зобов’язані лише ті особи, котрі володіють квартирою житловою площею більше 120 квадратних метрів та будинком, житлова площа якого перевищує 250 квадратних метрів.

 

За її словами, всі, хто є власниками оподатковуваної житлової площі у Івано-Франківську, щорічно, відповідно до рішення Івано-Франківської міської ради, сплачуватимуть 0,8% від розміру мінімальної заробітної плати за кожен квадратний метр. А тим, які мають нерухомість у селах, що належать до Івано-Франківської міської ради, доведеться платити 1% за кожен квадратний метр.

Власники елітної нерухомості, тобто, квартир площею понад 240 квадратів і будинків, у яких житлова площа перевищує 500 квадратних метрів, сплачуватимуть 2,7% від встановленої на початок року мінімальної заробітної плати за кожен «зайвий» квадрат житлової нерухомості.