Відповідь міністерства Сергій Адамович опублікував у мережі Фейсбук.

“Ще одна відповідь з Міністерства культури щодо долі солодового цеху”, – написав він.

1

Як повідомлялось раніше, начальник відділу охорони культурної спадщини Івано-Франківської ОДА Андрій Давидюк показав, як виглядатимуть фасади реставрованого Солодового цеху пивоварні – архітектурної пам’ятки національного значення.  Про це пишуть Версії з посиланням на Курс.

Сергій Адамович, який входить до ініціативної групи зі збереження пам`ятки, наголосив, що лист управління культури ОДА пішов до Мінкульту після того, як активісти влаштували прес-конференцію з приводу невизначеного становища і загрозливого стану Солодового цеху.

Проблема в тому, вважає архітектор та ще один учасник ініціативної групи Ігор Панчишин, що на різних рівнях говориться не про повноцінну реставрацію як мало би бути із пам’яткою національного значення, а про реконструкцію, ревіталізацію та інші способи пристосування споруди до сучасних потреб, що дозволяє уникнути власнику пам’ятки цілого комплексу обов’язкових витрат.

“Останній власник методично руйнував культурне середовище на охоронній території комплексу броварні, – каже Панчишин. – Внаслідок чого було знищено 4 метри культурного шару, розібрано залишки архітектурних конструкцій, які можна було також зберегти і реставрувати. Йдеться про планомірне знищення пам’ятки, і не однієї – солодового цеху, а всього фортечного валу разом із конструкціями. Зараз це може стати вже безповоротнім”.

Орендар території з пам`яткою Костянтин Бородайко повідомив, що має намір реставрувати будівлю.