В проекті рішення пропонується село Рибне Тисменицького району з перспективної Івано-Франківської ОТГ перенести у вже існуючу Ямницьку ОТГ. Відповідне рішення пройшло громадські обговорення і мешканці села проголосували за приєднання до Ямницької ОТГ. В Ямниці також не заперечують. Згідно з початковим варіантом перспективного плану Рибне мало б стати частиною Івано-Франківської ОТГ. Однак з утворенням Загвіздянської та Угринівської ОТГ село Рибне вже не має географічної межі з Івано-Франківськом, і опинилось відрізаним від адміністративного центру, пишуть Версії.

“Тому в селі вирішили приєднатись до “сильної” громади, – відмітив депутат-свободівець Василь Попович. – Але чому село Рибне ми так швидко вилучаємо з міської ОТГ, а Загвіздя, Підлісся і Угринів, де вже створені громади, за перспективним планом досі в складі Івано-Франківської ОТГ?”.

Богдан Кобилянський, заступник голови Івано-Франківської ОА, пояснив, що Загвіздянська та Угринівська громади скористались своїм правом до добровільне об’єднання, гарантоване їм законом.

“Кабмін надав їм статус спроможності і вони в 2019 році вийдуть на прямі міжбюджетні відносити. Але щодо цих громад є багато застережень експертів, зокрема, щодо подальшої їхньої спроможності. Тому ми не поспішаємо вилучати їх з Івано-Франківської ОТГ. Спершу потрібно подивитись, як вони будуть працювати і чи будуть вони спроможні. Кабмін надав всім можливості попробувати, але в 2020 році будуть вибори на іншій основі і все буде по іншому”, – прокоментував Богдан Кобилянський.

Голова облради Олександр Сич вказав, що в такому рішенні уряду прослідковується політична заангажованість.

“Маніпулятивно створили ці дві псевдогромади, щоб затиснути місто в лещата і гендлювати надзвичайно дорогою землею, – відмітив Сич. – Навіщо тоді обласна рада приймає ці перспективні плани, якщо уряд їх ігнорує? Після прийняття рішень не питайте нашої згоди”.

Голова ради додав, що ці села продовжують користуватись благами міста.

“От уявіть, що в місті поставлять 5-метровий паркан. Що тоді робитиме Угринів?”, – додав Сич.

Голова фракції ВО “Свобода” Михайло Королик закликав приміські села не боятись приєднання до Івано-Франківська.

“Реформа створена, щоб влада стала ближчою до людей. Реверсну дотацію на сьогодні мають тільки Брошнів-Осадська і Ямницька громади, іншим потрібно допомагати. Івано-Франківськ також повертає гроші до держбюджету – цього року, до прикладу, 45 мільйонів гривень. Тому не потрібно боятися об’єднуватися з містом”, – відмітив Королик.

Голова постійної комісії обласної ради з питань регіональної політики, децентралізації та розвитку місцевого самоврядування Василь Мельничук зауважив, що створення таких малих ОТГ матиме неочікувані наслідки.

“Експеримент зі створення малих ОТГ може дорого коштувати” – каже Василь Мельничук. Василь Попович нагадав, що у Рибному розташований полігон ТПВ, куди звозить сміття дуже багато громад.

“Щоб Рибне потім не перетворилось на Грибовичі”, – зауважує “свободівець”.

Голова облради дав доручення напрацювати на наступну сесію проект звернення з приводу цих прецедентів, бо це нівелює саму ідею реформи децентралізації. 53 депутатів проголосували за внесення змін до перспективного плану.