1

«Типовий Франківськ» вирішив поринути в історію нашого міста та прогулятися середмістям столиці Прикарпаття за допомогою аудіо-гіда.

Про проект

«Східноєвропейські перлини: створення та просування продуктів міського культурного туризму в транскордонному просторі» – проект, завдяки якому франківцям та гостям міста випала можливість дізнатися цікаву історію Івано-Франківська, використовуючи аудіо-гід, був втілений в життя за співфінансування Європейського Співтовариства.

Збільшити кількість туристів за допомогою таких аудіо-екскурсій взялися у шістьох обраних містах Західної України та Східної Польщі. Це – Львів, Івано-Франківськ, Коломия, Люблін, Замосць та Пшеворськ.

В рамках проекту створено аудіо-тури, які передбачають здійснення самостійних пішохідних мандрівок без гіда з прослуховуванням цікавих аудіо-екскурсій через портативні медіа-пристрої. Створено систему екскурсій, розроблених спеціально для споживача міського культурного туризму. Це дозволить мотивувати туристів, які відвідують місто, залишитися ще хоча б на один день довше.

2

Аудіо-гід

Аудіо-гіди дуже прості у використанні. Разом з пристроями для тих, хто хоче відвідати екскурсію, видають інструкцію для їх використання та карти з маршрутами та зупинками.

Аудіо-файли на пристрої можна слухати через вбудований динамік або за допомогою навушників, можна також використовувати й власні.

Для того, щоб прослухати інформацію потрібно лише увімкнути пристрій, ввести номер мови, на якій ви бажаєте слухати екскурсію, номер зупинки та «play». Коли перейдете до наступної зупинки, введіть її номер, зазначений на карті та вказівнику, і продовжуйте прослуховування.

Всього, в рамках проекту, для Івано-Франківська було закуплено 30 таких аудіо-пристроїв.

4

Інформаційні вказівники та мова відтворення

За маршрутами аудіо-екскурсій в центральній частині Івано-Франківська розташовано 16 таблиць, 5 пілонів та 39 вказівників. На різних вказівниках є спеціальні символи, які вказують на зупинку відповідної екскурсії.

Аудіо-тури можна прослухати 5 мовами: українською, російською, польською, англійською та німецькою.

8

Аудіо-тур «Загадковий Івано-Франківськ» начитали Галина Квітень та Дмитро Скиданчук, а аудіо-тур «Івано-Франківськ для закоханих» – Ростислав Держипільський та Галина Квітень.

Цікаво, що для озвучення турів іноземними мовами запрошували жителів інших країн. До прикладу, англомовний аудіо-тур озвучив мешканець США Крістофер, який дуже ретельно поставився до завдання. Перечитував тексти, виправляв помилки, а вже тоді взявся озвучувати екскурсію. Німецькою мовою аудіо-тур начитали німці, які зараз живуть в Івано-Франківську.

DSC_3345

Екскурсії

На спеціальній мапі, яку ви отримаєте разом з аудіо-гідом, позначений маршрут екскурсій з зупинками та їх назвами. Маршрут екскурсії «Загадковий Івано-Франківськ» позначений на карті зеленим кольором, а «Івано-Франківськ для закоханих» – червоним.

Загалом екскурсії тривають близько 1,5 години кожна.

9

«Загадковий Івано-Франківськ»

В основу цієї аудіо-екскурсії лягли легенди про давній та сучасний Івано-Франківськ. На шляху туру, який починається та закінчується на Вічевому майдані, є 17 зупинок.

6

Кожна станція аудіо-туру – це загадка-інтрига, яку вам пропонують відгадати. В ході туру ви не просто прогуляєтеся старовинними вуличками та охайними площами Івано-Франківська, де архітектурні ансамблі, чудові храми співіснують з міцними оборонними спорудами, але послухаєте захоплюючі історії, пов’язані з кожним із визначних місць туру.

14

Серед зупинок на шляху цієї екскурсії можна познайомитися з історією Пасажу Гартенбергів, Фортечного бастіону, Музею мистецтв Прикарпаття, катедри, Ратуші, філармонії, а також прогулятися стометрівкою.

 13

«Івано-Франківськ для закоханих»

Наше місто ніби створене для безтурботних романтичних мандрівок, куди, як відомо, найкраще вирушати з коханою людиною. Відчути це можна, коли вирушите у подорож старовинними площами, вуличками, затишними скверами, милими пабами та ресторанчиками Івано-Франківська.

Загалом у турі, який починається та завершується на Площі Ринок, 13 зупинок.

3

Тур захопить не лише романтичні пари, він буде, безперечно, цікавий, як одиноким мандрівникам, так і туристичним групам.Ця аудіо-екскурсія пропонує захоплюючий маршрут центральною частиною міста, сповнений романтичних легенд та реальних історій, що ілюструють інтимний бік життя історичного Івано-Франківська.

Закохані, слідуючи карті екскурсії, відвідають Палац Потоцьких, «вали», дерево щастя, романтичну вулицю Труша, яка виведе їх до міської Ратуші.

16 

Мобільний додаток

Крім аудіо-гіду, нещодавно, для туристів, які відвідують Івано-Франківськ було розроблено і мобільний додаток.

Screenshot_2015-11-10-10-48-06

На усіх історичних пам’ятках, що входять до маршрутів аудіо-екскурсій встановлено інформаційні вказівники з qr-кодами. Засканувавши даний код за допомогою планшета чи смартфона користувачу відразу відкриється інформація про дану точку маршруту та буде доступний аудіо-тур.

15

Також мобільний додаток містить загальну інформацію про місто, телефони першої необхідності, інформацію про події та новини, можливості для шопінгу, перелік банківських відділень, медичні заклади, урядові установи, освітні, спортивні та інші.

Отже, пройти марштурами аудіо-екскурсій можна і за допомогою свого мобільного пристрою. Проте, на превеликий жаль, мобільний додаток не користується великою популярністю. «Івано-Франківськ для туристів» на мобільні пристрої закачало лише понад тисяча користувачів.

12

Що ж до аудіо-гідів, то після реалізації проекту, яким займалася Туристична Асоціація Івано-Франківщини, аудіо-гіди, разом з усіма відповідними матеріалам (мапи, інструкції і т.д.) було передано до виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради.

Наразі вони чекають на відкриття Візит-центру, яке заплановане на наступний рік. Розташовуватиметься такий центр у Ратуші. Там, туристи, організовані групи чи делегації, зможуть взяти аудіо-гіди в користування безкоштовно.