Віталій Світлик, політолог, координатор Руху “Чесно” в Івано-Франківську:

“Подорожуючи по обласних центрах України порівнюю роботу Івано-Франківської міської ради з іншими. Громадяни нашого міста мають змогу відвідувати пленарні засідання, засідання комісій, виконкому. А от жителям більшості областей східної України вхід до адмінбудівлі закритий. Наша рада належить до лідерів рад за відкритістю та прозорістю. Неодноразово звертався з запитом на публічну інформацію і в більшості отримував відповіді. За це нам треба дякувати екс-меру Віктору Андрюсовичу. Налагоджена робота з країнами Європи, з’явились міста побратими. Працівники ради мали змогу поїхати і набратись позитивного досвіду в цих країнах. Не одноразово звертався з пропозиціями і був почутий. Зайти в кабінет мера без запису і попередніх домовленостей в нашій країні це розкіш. Пригадалась моя ініціатива в парку поставити “Камінь любові”. У кабінет я попав без записів, питання на виконком підготували за два дні з усіма погодженнями, як на мене це показник зворотнього зв’язку із громадою. Недавня ситуація з забудовою озера також була ним не проігнорована і Віктор Анушкевичус висловив свою чітку позицію щодо цього. Крім цього змобілізував людей на толоку і сам старанно долучився до неї.

Звичайно, не все в місті у нас так добре, як би хотілося. Комунальні підприємства працюють неналежно. Наприклад КП “Сервіс-авто”, яке, чомусь, в нас є збиткове і ніяких належних дій по ньому не відбувалось. КП “Електроавтотранс” замість того, щоб розширятись і витісняти приватних перевізників з ринку, з кожним роком все більше і більше знищують. Пора давно робити кадрові перестановки. КП “Реклама-центр” дозволило наше місто з чудовою архітектурою перетворити на місто вивісок. Також за його каденції відданий участок землі у центральній частині міста під ринок у повторну оренду, замість побудови там молодіжного центру та автостоянки.

Останні кроки Віктор Анушкевичус на свої посаді повністю розчарували мене, коли віддав понад мільйон бюджетних коштів на покращення житлових умов та лікування цілком забезпеченим людям. Це в мене викликало обурення і відразу”.

Володимир Джигіта, політолог:

“Якогось великого позитиву стосовно роботи Віктора Андрюсовича згадати важко. За цей період ми отримали неконтрольовану забудову міста, проблеми у роботі громадського транспорту та ряд інших проблем. Чого варта багаторічна проблема із ремонтом Набережної, який став реальністю завдяки втручанню голови облдержадміністрації Олега Гончарука і, швидше, всупереч волі Віктора Анушкевичуса. Загалом складалося враження, що міський голова самоусунувся від прийняття важливих рішень і тільки час від часу давав «прочухана» комусь із підлеглих.

Досить показовим є виділення коштів своїм же працівникам уже під завісу свого управління обласним центром. Мабуть таки недарма громадськість активно включилася в аналіз цих рішень, перевіряє їх законність.

Цікаво буде спостерігати за діяльністю новообраного депутата Віктора Анушкевичуса, як буде змінюватися його позиція щодо тих чи інших питань залежно від займаної посади.

Іван Харук, журналіст:

“Позитивом в роботі вже колишнього міського голови вважаю соціальну роботу та освітянський напрямок. Саме ці дві сфери, безпосередньо на які і мав вплив Віктор Анушкевичус, вдавалося розвивати на доброму рівні. Щодо мінусів, то це, в першу чергу, стан доріг за час першої каденції Анушкевичуса. А ще незаконна забудова міста, інколи і в центральній частині, та неспроможність досягти компромісу з міською радою, яка за дві каденціі, м’яко кажучи, конкурувала з міським головою. Така конкуренція не завжди була на користь Івано-Франківську, проте амбіції Анушкевичуса, як очільника, часто шкодили результату його роботи. Вважаю, що два терміни – це максимальний строк, на який повинен обиратися міський голова.

Сергій Адамович, історик, керівник ГО “Поступовий гурт Франківців”:

“Соціологічне опитування, яке проводив Поступовий гурт франківців у червні цього року, засвідчило, що в місті не відбулося радикальних змін за каденції В. Анушкевичуса. У цьому, мабуть, основна перевага і одночасно недолік керівництва екс-мера. Останні роки місто перебувало в стані стабільності, але і не було проривів в жодній сфері соціально-економічного чи культурного розвитку. Безумовно позитивом колишнього мера стало те, що він завжди був на боці громади в протистоянні з центральними органами влади, а особливо з режимом В. Януковича.

У першій каденції В. Анушкевичус мав контрольовані фракції в міськраді, що дозволяло йому проводити потрібну політику, а в другій не мав жодного повністю лояльного депутата. У підсумку йому прийшлося застосовувати майже весь набір засобів політичного впливу і маніпуляцій для збереження контролю над містом. Але його спроби обіграти «Свободу» в грі «Хто робив в місті дороги, дитячі майданчики і т.д.» закінчилися поразкою, що яскраво засвідчили результати місцевих виборів.