В Україні вже десять років триває війна проти російських загарбників, а в Галичі – в одному із найдавніших міст Європи і колишній могутній столиці Галицького князівства, і досі стоїть пам’ятник червоній армії. Розташований монумент на Замковій горі – недалеко від руїн славетного Галицького замку середини XIV ст.
Нагадаємо, що ще в 2015 році був прийнятий закон «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів та заборону використання їх символіки», яким власне і передбачено знесення комуністичних пам’яток та перейменування громадських місць та об’єктів, пов’язаних з комунізмом.
Під дію цього закону про декомунізацію підпадали і сотні пам’ятників, пам’ятних знаків, погрудь, стел на Івано-Франківщині. Втім, у багатьох громадах області не поспішають прибирати ці об’єкти з громадського простору. Серед тих, хто досі цього не зробив і Галицька громада.
В місті, на Замковій горі, недалеко від руїн славетного Галицького замку середини XIV ст. і досі стоїть пам’ятник червоній армії. Він був встановлений 1975 -му на території старого кладовища і являє собою залізобетонну скульптуру воїна радянської армії на повний зріст. Поруч із нею дві стели, на одній із яких викарбуваний ось такий «промовистий» надпис: «Вічна пам’ять борцям, які загинули за встановлення радянської влади».
В братській могилі поховані радянські воїни та партійні і радянські активісти. Серед них – герой радянського союзу із Білорусі – Леонід Бутелін.
“Версії” звернулася з офіційним запитом до Галицької міської ради із проханням пояснити, чому громада ігнорує закон про декомунізацію? Наразі очікуємо відповіді.
Допоможіть добровільним внеском українським журналістам
Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!