Чому у Франківську стало нереально викликати таксі

 Часто люди замовляють таксі у двох-трьох службах одночасно, і кожна відповідає стандартне: «Вибачте, на даний момент немає вільних машин». В чому причина такого погіршення з’ясовували журналісти, пишуть Версії з посиланням на 0342.ua.

Для цього ми поспілкувалися з власниками провідних служб таксі міста.

За їх словами, наразі ситуація з приватними перевезеннями пасажирів у Франківську склалася кризова. Причина тому — суттєве скорочення водіїв, які б хотіли працювати таксистами. Кількість перевізників різко падає, в основному, через те, що таксувати на вулицях нашого міста стає дедалі не вигідніше.

«Коли подорожчав долар, а за ним і бензин, зросли й тарифи на перевезення. От тільки бензин подорожчав у три рази, а послуги таксі — лише у півтора (не забуваємо, що за всі запчастини треба також платити в євро чи у доларах). Водії масово почали змінювати роботу, оскільки вже не могли заробити тут так, як раніше. Близько 40% таксистів перебралося за кордон» — коментує Тарас, директор служби таксі “Лідер”. — «На додачу, тепер ще вийшов закон про зміну системи оподаткування ФОП. Раніше водій мав щомісячно сплачувати 700 грн, тепер з 2017 року ця сума зросте до 1 500 грн. Нам і раніше важко було переконати таксистів, що треба оформлювати ФОП і працювати за законом. Тепер же вони їх масово закривають, і я не знаю, як тепер на них впливати в плані легалізації роботи».

Також він зауважує, що з 2014 року стало набагато складніше отримати ліцензію на роботу таксистом. Раніше вони видавалися за місцем проживання, тепер же необхідно їхати до Києва.

«Ще однією причиною, чому зменшилась кількість машин, став нещодавній вихід з ринку трьох служб таксі. Хтось з них повністю закрився, хтось злився з іншими службами» —розповідає Олександр, власник служби таксі “Карпати”. — «Раніше почати працювати таксистом було значно простіше — водії брали автомобілі в кредит машини і починали таксувати, виплачуючи його з отриманих прибутків. Зараз так вже ніхто не робить через дуже високу відсоткову ставку. Та й далеко не всім ті і кредити оформлюють».

«Немає можливості стимулювати водіїв працювати, їх прибутки надто низькі, навіть після підняття тарифів… Ще одна причина, чому складно викликати машину низькі ціни на таксі у Франківську, є надто багато бажаючих» — наголошує Ігор, власник “Роял таксі”.

Також власники служб таксі акцентують увагу на тому, що таксисти  це дуже незахищена професія. Хто застрахує їх від бандитів або просто від людей, які відмовляються платити? Через це багато з них взагалі не хоче виїжджати на роботу вночі.

Всі вище перераховані фактори спричинили різку нестачу водіїв таксі в місті.

Серед шляхів вирішення проблеми вони назвали врегулювання нормативно-правової бази в цій сфері та чергове підняття тарифів на послуги таксі.