В Івано-Франківську після минулорічної перерви відновили конкурс проєктів та програм розвитку місцевого самоврядування і громадянського суспільства.
В середині квітня оголосили переможців: зі 119 учасників конкурсна комісія обрала 64 проєкти. За якими критеріями комісія обирала переможців і чому з року в рік перемагають одні й ті ж організації? Про це на брифінгу розповів Віктор Синишин, секретар Івано-Франківської міської ради, пишуть Версії.
“Минулого року конкурс не проводили в зв’язку з воєнним станом. В 2023 році ми відновили цю програму. Цьогоріч бюджет становив 5 мільйонів”, – повідомив Віктор Синишин.
Конкурс проводився на умовах співфінансування проєктів та програм за формулою: 70% кошти міського бюджету + 30% кошти учасника конкурсу.
“Коли люди долучаються своїми коштами, вони потім більше цінують те, що зроблене”, – зауважив секретар міськради.
Загалом цьогоріч подали 119 проєктів: 5 проєктів ГО, БО міської громади, 8 проєктів ГО, БО при закладах та установах культури міської громади, 37 проєктів ГО, БО при закладах освіти міської громади, 62 проєкти ОМББ, ЖБК, БК, 7 проєктів з від’єднання житлового будинку від систем централізованого опалення.
“Ми проводили навчання для ОСББ і різних громадських організацій”, – відзначив Синишин.
Відтак, мешканці будинків, що отримали дозвіл на від’єднання від централізованого постачання могли розраховувати на 70% співфінансування з міського бюджету у сумі 140 тисяч гривень, ОСББ, БК та ЖБК будинків від 5 поверхів 105 тисяч гривень, до 4 поверхів – 70 тисяч гривень, ГО при закладах освіти – 100 тисяч гривень, ГО при закладах культури – 40 тисяч гривень, ГО та БО міської громади – 50 тисяч гривень.
Перемогли 64 проекти в різних номінаціях:
- 5 у номінації “Проєкти громадських та благодійних організацій”;
- 8 у номінації “Проєкти ГО та БО при закладах культури”;
- 20 у номінації “Проєкти ГО та БО при закладах культури”;
- 24 у номінації “Проєкти будинкових та квартальних комітетів, ОСББ, житлово-будівельних кооперативів”;
- 7 у номінації “Проєкти мешканців багатоквартирних будинків для переходу на індивідуальне опалення”.
Серед цьогорічних переможців можна побачити чимало організацій, які вже вигравали конкурс проєктів та програм розвитку місцевого самоврядування.
“Але цьогоріч серед переможців також є номінанти, які подавалися вперше. Критеріями при відборі проєктів ми визначили енергозбереження та облаштування укриттів, особливо в закладах освіти. Але до прикладу, якщо будинок подався вперше, проте він зданий в експлуатацію 2-3 роки тому, то в ньому недоцільно реалізовувавти цей проєкт. Оскільки на противагу йому є будинки, де вже декілька років течуть дахи чи мережі знаходяться в аварійному стані. Тому пріоритет був визначений на аварійність того чи іншого об’єкта”, – резюмував Синишин.
Допоможіть добровільним внеском українським журналістам
Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!