Результат пошуку зображень за запитом централізоване опалення

Кількість теплової енергії, необхідної для централізованого опалення, регламентовано “Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення” (далі Правила), що затверджені постановою КМУ № 630 від 21.07.2005 року.

Згідно п.12 Правил: «У разі встановлення будинкових засобів обліку теплової енергії споживач оплачує послуги згідно з їх показаннями пропорційно опалюваній площі квартири…».
Пункт 21: «У разі відсутності у квартирі та на вводах у багатоквартирний будинок засобів обліку води і теплової енергії плата за надані послуги справляється згідно з установленими нормативами споживання для централізованого опалення – з розрахунку за 1 кв. метр опалюваної площі квартири та з урахуванням фактичної температури зовнішнього повітря і фактичної кількості днів надання цієї послуги в місяці, який є розрахунковим».

Тобто, законодавчо закріплено тільки два методи нарахування: або за показниками лічильника, або за нормами споживання.
Основою розрахунку кількості тепла у вказаних методах є:
При розрахунковому методі (без будинкового лічильника) – середня фактична температура зовнішнього повітря розрахункового періоду (місяця) згідно даних Івано-Франківського обласного центру з гідрометеорології;
При встановленні будинкових лічильників – його показники. Будинковий прилад теплової енергії обліковує фактичну кількість тепла, що використано саме у житловому будинку. Її кількість залежить від багатьох факторів: в першу чергу від фактичної температури зовнішнього повітря розрахункового періоду (місяця), матеріалу стін будинку, його поверховість, температурний режим у квартирах споживачів та інші.

Згідно даних Івано-Франківського обласного центру з гідрометеорології середня фактична температура зовнішнього повітря упродовж опалювального сезону 2018-2019 рр. становила:
Жовтень 2019 р.- +9,9 ˚С;
Листопад 2019 р. – +5,9 ˚С;
Грудень 2019 р. – + 1,7 ˚С;
Січень 2020 р. – +0,1 ˚С.

Зважаючи на вищевказане, навіть незважаючи на різні методи нарахування кількість тепла використаного будинком залежить від температури зовнішнього середовища, а отже упродовж опалювального сезону вона різна у різні місяці.

Друга складова вартості центрального теплопостачання – тарифи, які встановлюються державним регулятором – Національною комісією регулювання енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).
ДМП «ІФТКЕ» виробляє, транспортує та постачає теплову енергію згідно ліцензій. У такому випадку, діяльність підприємства, в тому числі технічна, фінансова та тарифна політика, регулюється Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).
Діючі тарифи застосовуються згідно Постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) від 10.12.2018 року № 1743.

Відповідно до Постанови КМУ від 24.12.2019р №1082 «Деякі питання нарахування (визначення) плати за теплову енергію та послуги з централізованого опалення, централізованого постачання гарячої води для споживачів у зв’язку із зміною ціни природного газу», а також рішення виконавчого комітету міської ради вартість опалення для споживачів ДМП «ІФТКЕ» за грудень 2019 року зменшено на 10%.
Коли споживачі аналізують отримані квитанції за грудень 2019 року та січень 2020 року, то сума за тепло в січні зросла на 20-30% в порівнянні з груднем. Різниця між нарахуванням за послуги централізованого опалення утворилася з наступних причин:

1.Застосування знижки на тепло у грудні 2019 року. При проведенні нарахування за грудень 2019 року споживачам надали знижку у відповідно до рішення МВК, що зменшило фактичну вартість платіжки на 10%.
2. Січень 2020 року був холодніший за грудень 2019 року. За офіційними даними Гідрометеоцентру середня фактична температури зовнішнього середовища у січні 2020 р. становила +0,1ºС; у грудні 2019 р. середня фактична температура зафіксована +1,7 ºС. Відповідно, для опалення вироблено більше тепла, що відображено у показниках будинкових лічильників.
При цьому рівень тарифів не змінювався з 01.01.2019 року.

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!