news-image: Начальник управління культури каже, що керівника філармонії звільнили через напругу у колективі

 За словами начальника управління культури, національностей та релігій ОДА Володимира Федорака, у зв’язку з суспільно-політичною ситуацією в країні, було зменшено ряд культурно-мистецьких заходів.

 «Однак, основна частина заходів була спрямована на вшанування творчості Тараса Шевченка, проведення благодійних акцій зі збору коштів для учасників АТО, зустрічей з членами сімей Героїв Небесної Сотні, заходів національно-патріотичного змісту», – розповів Володимир Федорак.

Він зауважив, що упродовж року в області споруджено 9 пам’ятників Тарасу Шевченку. Всього в області встановлено 211 пам’ятників Кобзареві, що зафіксовано 30 грудня 2024 року у Національному реєстрі рекордів «Найбільша кількість пам’ятників Тарасу Шевченку в одній області».

Натомість, депутат облради Василь Попович поцікавився процедурою звільнення керівника обласної філармонії Андрія Савки. Адже його звільнили одразу після закінчення договору, навіть не дозволивши Савці попрацювати поки не буде призначеного нового директора.

Федорак пояснив, що упродовж останнього року були дві скарги від працівників філармонії, через які проводилась відповідна перевірка. Комісія виявила ряд порушень. Також напередодні закінчення договору була проведена робоча нарада, де були присутні керівники симфонічних оркестрів, які висловили незадоволення роботи Андрія Савки. Саме, через це його не залишили тимчасово виконувати обов’язки.

Нагадаємо, напередодні закінчення контракту з керівником Андрієм Савкою у філармонії розгорівся скандал. Працівники писали скарги на керівника, натомість громадські активісти розгорнули активну кампанію щодо збереження за  Андрієм Савкою посади директора.