Палеонтологи в Бразилії знайшли фрагменти скам’янілостей нового виду хижих динозаврів-тероподів, які жили на Землі в крейдяний період.
Нещодавно виявлений динозавр, якого назвали Kurupi itaata, жив на території нинішньої південно-східної Бразилії близько 70 млн років тому.
Палеонтологи досліджували три хвостових хребця і частковий тазовий пояс Kurupi itaata. Вони виявили, що древній звір був близько 5 м в довжину і мав жорсткий хвіст. Він був добре пристосований для бігу, про що свідчать місця прикріплення м’язів і анатомія кісток.
Динозавр жив в посушливій напівпустельній місцевості.
«Цей новий таксон має спільні з іншими американськими видами злиті сідничні кістки і хвостові хребці з довгими поперечними відростками з віялоподібними дистальними кінцями», — відзначили палеонтологи.
Родова назва Курупі належить персонажу міфології місцевих індіанців гуарані – богу родючості і сексуальності. Така грайлива назва була обрана палеонтологами тому, що скам’янілості ящера були знайдені в районі готелю, призначеного для «короткочасних зустрічей».
Поліція розслідувала незаконну торгівлю скам’янілостями і виявила скам’янілість птерозавра Tupandactylus navigans серед тисяч інших зразків.
Знахідка була зроблена під час проведення спецоперації в найбільшому порту Бразилії. Тисячі плит вапняку, заховані в бочках і завантажені на вантажівки, планувалося вивести контрабандою з країни.
Палеонтолог з Університету Сан-Паулу Віктор Беккари і його колеги зрозуміли, що у них є майже повна скам’янілість Tapejaridae (група гребінчастих птерозаврів) після того, як вони поєднали двометрову плиту вапняку, яку розпиляли на шість частин, щоб її було легше приховати.
Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!