Уляна Супрун закликала ігнорувати проросійські канали та менше дивитися телевізор

Днями в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун повідомила на своїй сторінці у соцмережі Facebook про шкоду від перегляду телевізора, а також висловила власні думки з приводу пропагандистських телеканалів в Україні, пишуть Версії з посиланням на “Вікна”.

Медведчуку належить щонайменше три телеканали — NewsOne, 112 канал, а віднедавна і телеканал Zik.

“Такі собі острівці рускава міра в Україні, з яких не вилазять бойки, портнови і медведчуки. Телеканал NewsOne оголосив про проведення телемосту зі своїми колегами-пропагандистами з Россія24. Вчора від проведення телемосту вже відмовилися. Пропагандисти, що там працюють, мімікрують під журналістів, завдяки посвідченням журналістів. І з ними все зрозуміло. Але часто до них на ефіри ходять українці, “аби використовувати усі майданчики для донесення своєї гарної ідеї””, —  зауважила Уляна Супрун.

За словами очільниці МОЗ, українці мають бойкотувати ці “медіа”, постійно слідкувати за інформаційною гігієною та менше дивитися телебачення. Це вкрай шкідливо для здоров’я.

Для більшості людей перегляд телевізора означає розтягування на дивані протягом тривалого часу. Таке довготривале сидіння підвищує ризики серцевих-судинних хвороб, діабету 2 типу, деяких видів раку і передчасної смерті. Водночас має й негативні наслідки для психічного здоров’я. Це беззаперечно доведено наукою.

Перегляд телевізора протягом трьох годин на день (навіть не беручи до уваги кількість фізичної активності) пов’язане з високим рівнем передчасної смертності. Більше того, в одному з досліджень виявлено, що люди, які дивляться телевізор більше ніж три години на день, мали в два рази вищі ризики передчасної смерті у порівнянні з тими, хто дивився менше 1 години. Цікаво, що порівнювали не лише сидіння перед телевізором, а й водіння автомобіля та сидячу роботу за комп’ютером. Лише у випадку з телевізором ризики передчасної смерті були настільки високі.

Є дослідження, які вказують, що кожна година перегляду телевізора після 25 років, зменшує тривалість життя майже на 22 хвилини. Ризики появи діабету 2-го типу та ожиріння з щоденним сидінням перед телевізором щонайменше протягом двох годин зростають на 23% та 14% відповідно. Разом з низьким рівнем фізичної активності звичка дивитися телевізор впливає і на когнітивні навички в майбутньому — сповільнення швидкості обробки інформації та запам’ятовування. Поєднання малорухливості і переглядання телевізора близько трьох годин на день — одна з найбільш руйнівних комбінацій для роботи мозку. Через надмірне переглядання телевізора можуть виникати проблеми із засинанням та браком глибокого сну. Це відбувається через те, що синє світло екранів стає на заваді виділенню гормону мелатоніну, що сприяє засинанню.

Перегляд телебачення понад міру впливає на наш настрій. Особливо це стосується новин. Погані новини негативно впливають на настрій та сприяють відтворенню негативних емоцій. Така зміна настрою посилює особисті турботи, навіть коли вони не мають прямого відношення до новин, які транслюються. Доведено, що люди, які почуваються нещасливими, більше дивляться телебачення. Натомість ті, що почуваються щасливішими читають газети, книги та спілкуються. Це результати аналізу національних даних США (протягом 1975-2006 років), що включає близько 30 тисяч людей. Надмірний перегляд телебачення має вплив на відчуття соціальної ізольованості, самотності та може посилювати симптоми депресії.

Крім того, Уляна Супрун порадила, як зробити перегляд телевізора безпечнішим для здоров’я:

– Регулярно вставайте і рухайтеся. Поставте подалі від себе пульт дистанційного керування, щоби виникала потреба частіше підійматися та не сидіти на одному місці. Або ж під час перегляду робіть якусь домашню справу, що не вимагає сидіння, наприклад, прасування речей.

– Не робіть перегляд телевізора виправданням, щоби поїсти нездорову їжу. Обирайте більш корисні снеки або взагалі уникайте будь-якої їжі перед телевізором.

– Дбайте про свою інформаційну гігієну. Будьте більш відкритими до інших поглядів, аналізуйте інформацію, зіставляйте факти та мисліть критично.

“Зараз в медіа та новинах поширюють багато інформації, в тому числі фейків, перекручування та маніпуляцій. Хороший стимул розпочати самому та запропонувати близьким більше рухатися і спілкуватися з людьми, дбати про своє здоров’я, а не переглядати телевізор, відриваючись від реальності”, — зауважила Уляна Супрун.